Archiv Blogu

Petrův výkonnostní posun

Petr  Škrabánek  z Bílovce, v kategorii nad padesát let zpravidla vítězí na  regionálních závodech anebo se umísťuje  na stupních vítězů.  Po doběhu nedává  najevo své  emoce. Nechává  je ukryté  v sobě. Když jsem  jej poznal před několika lety, byl stejný. Při rozhovoru spíš oceňoval  výkony konkurenčních  běžců. Jeho dominantním rysem je skromnost i  proto jsem ho požádal o rozhovor, při němž  mi  záměrně neuváděl časy a umístění. Tak jsem je dodatečně dopsal. ( Doufám, že mi tento prochřešek Petře promineš ).   Kdy jsi

Označeno v Rozhovory

Na slovíčko s Imrichem

Imrich Bugár je  bývalý  československý diskař. Z olympiády v Moskvě v roce 1980 si dovezl stříbrnou medaili. Navíc je mistrem  Evropy  z roku 1982 a mistrem světa  z roku 1983. Jeho  osobní rekord je  71,26 metrů z roku 1985. Od letošního roku  je místopředsedou pro sport v Českém klubu olympioniků. Letos   v únoru jsem se poprvé  setkal  osobně s Imrichem Bugárem  v Prusinovicích.  Při rozhovoru  s ním mě ohromila jeho bezprostřednost a skromnost. Po několika jeho slovech  jsem  měl pocit, že se bavím s kamarádem, se kterým jsem se viděl nedávno. Že

Na slovíčko s VROBLÍKY

Mirek a Lukáš. Otec a syn. Zaujali mě svoji prostořekostí a strohostí. Jsou k sobě tvrdí a nekompromisní.V seriálu Horská výzva- Rock Point 2012 skončili na druhém místě mezi celkově 187 bodovanými dvojicemi. Jednou jsem je potkal při výběhu na beskydských svazích. Prosvištěli kolem mne jako uragán. Při rozhovoru s nimi je cítit skromnost jejich projevu. Kdesi v hlubinách jejich duševna se skrývá bezmezná síla.———————————————————————- Kde jste poprvé běželi jako dvojice a s jakým úspěchem?L. : Spolu poprvé jsme byli

Označeno v Reportáže, Rozhovory

Na slovíčko s Petrou Pastorovou

Sportovní život Petry Pastorové se v poslední době výrazně změnil. Pod trenérským vedením Aleny Peterkové se zařadila do ženské běžecké špičky. Na březnovém Hervis ½ maratonu v Praze byla mezi Češkami druhá a v květnu na PIM se stala Mistryní ČR časem 2:39:42 hod. Těsně zaostala za limitem na OH v Londýně. Petra těsně před cílem na letošním PIMu Petru to ale neodradilo a pokračuje ve svém snažení za dalšími cíli. V sobotním závodě Běhu městem Karvinou zvítězila před svými

Označeno v Nezařazené, Reportáže, Rozhovory

Na slovíčko s Martou a Tomášem

Je týden  po Extremní 24  hodinovce na Lysé hoře. Bolístky po náročném závodě pomalu mizí a na povrch  myšlenek vyplouvají dominantní vzpomínky na tento závod.  Sedím v útulné hospůdce u  horkého čaje s vítěznou dvojicí v mixu Mgr. Martou Žáčkovou  a Tomášem Poláškem. Vracíme se o  několik dnů zpět. Kdy jste se rozhodli, že půjdete spolu do tohoto náročného vytrvalostního závodu? T.:  Zní to možná divně, ale týden  před samotným závodem jsme se telefonicky domluvili, že půjdeme do toho. Nebýt  kvalitního tréninku,

Na slovíčko s Mudr. Darinou Krausovou

Těsně před středečním závodem jsem ve víru dění   oslovil  Mudr. Darinu Krausovou. Měla hlavu plnou starostí, přesto  neodmítla moji nabídku a odpovídala mi, pro ni s typickým úsměvem. V těchto hektických dnech, kdy jsi připravovala  Běh  dětí a rodičů novojičínským parkem, jsi si troufla zaběhnout  Ostravský půlmaraton. Jak  se Ti běželo? V celku dobře. Nasvědčuje tomu výsledný čas 1:35:46 hod . Zvítězila jsem ve své běžecké kategorii a  celkově mezi ženami jsem byla třetí. Při svém náročném povolání kardioložky,  kdy nalézáš čas na trénink?

Rozhovor s Bobem Najdkem o Běhu na Kubánkov

Jak se zrodila myšlenka uspořádat Běh na Kubánkov?Tato trať se nám zalíbila při  tréninkových bězích s kamarády. Navíc tomu pomohla skutečnost že jsme byli nuceni skončit s pořádáním Májového Běhu v Zelinkovicích (sousední obec).Tento silniční závod na 10 km byl svého času dost oblíben ale díky zvýšenému počtu aut na trase Příbor, Frýdek-Místek byl po pětadvaceti letech ukončen. Změnila se za těch pár let trať závodu?Trať je dlouhá 14 km. Dle mého názoru je typicky „fartleková“ Má mírná i ostrá stoupání

Rozhovor s R.Balážem o extrémním závodě s excelentním úspěchem na Mountain Challenge

Absolvovali jste speciální průpravu na tento závod?Určitě ne.Už samotný náš program na závody tohoto charakteru stačí. Běželi jsme teď v červnu nabitou sérii delších závodů jak Plitvický maraton v Chorvatsku 42,2 km kde jsme pak zůstali na 10 denní soustředění a běhali vetší objemy tak Mistrovství světa v horském maratonu ve Slovinsku 37,5 km dále náročný horský maraton NON-STOP Hřebenem Nízkých Tater 49 km a teď tento závod na 60 km na Pustevnách.Já naběhal za červen něco přes 600 km Adéla pak asi