Archiv Blogu

Lesní běh Opatovice

43.ročník Lesního běhu Opatovicemi přivítal celkem 96 běžeckých nadšenců. Z našeho klubu se zúčastnili celkem 3 běžci + 1 trenér.  Lesní trailový 3 km okruh byl oproti předchozím ročníkům narušen vodou, bahnem, lehkým deštíkem během závodu a hlavně těžkou technikou rozježděným terénem, ale přesto pořadatelé připravili moc hezký závod.  Z našeho klubu se podařilo Milanovi Vinklárkovi (trať 12 km – 4 okruhy ) časem 51:40 ovládnout kategorii Muži A a vybojovat celkové 3.místo mezi muži absolutně. Michal Mazáč (trať 3

Italské běhání v Castiglione del Lago

V pátek 8. března se čtveřice běžců AKEZ – David Mikala, Jiří Kozubík, Věra Stupčuková a Hana Mikala Pokludová vydala do partnerského města Kopřivnice, italského Castiglione del Lago, aby reprezentovala klub účastí na závodě Strasimento. Na výběr byly trasy v délce 10, 21, 34, 42 a 58km. Pánská sekce se přihlásila na půlmaraton, dámy zvolily nejkratší možnou trať, tedy 10km. Samotný start závodu byl v neděli 10. března v 9:15 a na startovní čáru se postavilo celkem 1539 běžců na

Nová běžecká sezóna LBL byla zahájena v Mořkově

Sobota 9.3.2024 patřila tradičnímu závodu pod taktovkou Radka Rašky a jeho týmu – Mořkovskému zajíci. Úvodního závodu LBL se zúčastnil rekordní počet 164 běžců. Obrovské poděkování patří celému organizačnímu týmu za perfektní zajištění celé akce a také všem sponzorům.   V 9:30 odstartoval patron akce Saša Neuwirth u vlakového nádraží v Mořkově desetikilometrový závod lesní cestou s napojením na cyklostezku bývalé železniční tratě Hostašovice-Mořkov. Slunečné počasí spolu s dobrou formou běžců inspirovalo k velmi dobrým výkonům. U žen padl traťový

Označeno v Atletika dospělí, Nezařazené

Tak nám skončil LYSACUP 2024 !!!

Autor: Soňa Petrová Po 16. týdnů od listopadu do konce února probíhal etapový závod ve výbězích na Lysou horu. Tento 21.ročník byl specifický zejména proměnným počasím a ke konci už spíše voněl jarem. Nicméně 12 členů našeho klubu se jej zúčastnilo, myslím si, se ctí. 24.2.2024 proběhla poslední etapa, která vedla od Rajské boudy přes Lukšinec na vrchol Lysé hory. V 10:00 odstartovaly pouze ženy, děti a rtuťovití starci! 150 vteřin za nimi druhá vlna kromě Eliťáků, ti vyběhli až

Trénink v atletické hale podruhé

Atletická mládež je během zimy v hale jako doma, ale zástupci sekce dospělých spíše výjimečně. Proto opět po roce proběhl společný trénink pod vedením Martina Olšera z SSK Vítkovice v tamní atletické hale, kterého se s námi ještě účastnili zástupci Sportguides Rožov pod Radhoštěm a Mattoni FreeRun (Zlín, Ostrava a Frýdlant). náhledový obrázek článku ZDE

Za sněhem do Orlických hor

ČEZ Skitour  je největší seriál zimních běhů na lyžích. Třetí závod seriálu se konal v Orlických horách o víkendu 3.- 4. února 2024. Pro zajištění co nejlepších sněhových podmínek bylo zázemí přesunuto z Děštného do horského sedla Šerlich. Sobotní den přivítal  lyžaře  na trati  20km volným stylem. S Pepou Kvitou jsme se rozhodli si na závody „odskočit“ v rámci “ běžkařského soustředění ve Starém Městě  pod Paprskem, kam jsme jeli se skupinou Karla Hlavici.    To už bylo skoro rozhodnuto

Lysá cup pohledem Soni

Lysacup – tato série závodů, které se konají od začátku listopadu do konce února každý víkend buď v sobotu nebo v neděli, se stala fenoménem. Jedná se o závody v běhu do vrchu na Lysou horu, pokaždé z jiného místa. Těchto závodů se pravidelně zúčastňují i členové našeho klubu. Asi nejdelší účastí se mohou pochlubit Jakub Ambros  – 93 účastí, Kateřina Piechowicz – 67 účastí a Petra Sedláčková – 62 účastí. Lysacup začínal v roce 2003, takže se letos běhá

Silvestrovský běh Hrabovou

Jako každoročně na silvestra byl připraven již 34.ročník běhu Hrabovou.Jde o naprosto rovinatou trať, s minimem ostrých zatáček zpomalujících tempo. Jedná se o 2 kola po 4,6 km. V rámci závodu jsou vypsány 2 vzdálenosti. Buď lidový běh na 4,6 km – 1 okruh a hlavní závod na 9,2 km-2 okruhy. Závod se běží po silnici a přilehlé cyklostezce. Start byl stanoven na 10:00 hodin, u kulturního domu v Hrabové. Letos se na start postavilo 191 účastníků na obou tratích.

Běh o vánočního kapra

Ve středu 20.12.2023 se na novojičínském náměstí konal další ročník bláznivého sprintu o živé šupináče. Letos byla trať bez sněhu, mokrá a kluzká a bylo se na co dívat 🙂 V dětských a mládežnických kategoriích se běžely tratě od 60m do 2 okruhů kolem náměstí. (1 okruh cca 255 m) Mezi dětmi byla nejúspěšnější a za vítězství si z NJ kapříka odvezla Viky Kelnarová, Míša Mazáč po pádu na startu bral stříbro, Lucie Křížková si odvezla také stříbro. Dospěláci byli

Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny

Již tradičně první sobota v prosinci patřila běžeckému závodu Ráztoka-Pustevny. Letos to vyšlo na 2.12. a jednalo se o 53.ročník. Po závodě dětí přišli ve 12:00 hod. na start dospělí. Dětského závodu se zúčastnilo 19 dětí různého věku. Tady jsme měli jednoho zástupce klubu –  Michal Mazáč, který závod na 600 metrů vyhrál, v čase 2:20 minut.  Závod dospělých na trati s konstantním stoupáním dlouhým 5,6 km, absolvovalo 123 závodníků. Z našeho atletického klubu se postavilo na start 6 mužů a