Na slovíčko s Imrichem

Imrich Bugár je  bývalý  československý diskař. Z olympiády v Moskvě v roce 1980 si dovezl stříbrnou medaili. Navíc je mistrem  Evropy  z roku 1982 a mistrem světa  z roku 1983. Jeho  osobní rekord je  71,26 metrů z roku 1985. Od letošního roku  je místopředsedou pro sport v Českém klubu olympioniků.

Letos   v únoru jsem se poprvé  setkal  osobně s Imrichem Bugárem  v Prusinovicích.  Při rozhovoru  s ním mě ohromila jeho bezprostřednost a skromnost. Po několika jeho slovech  jsem  měl pocit, že se bavím s kamarádem, se kterým jsem se viděl nedávno. Že by za tím byla skutečnost, že naše rodiště jsou od sebe vzdálena několik kilometrů? Nedalo mi to a oslovil jsem jej na závěr roku.

 Imro, co Ti přinesl  rok 2012?

S letošním rokem jsem v jádru spokojený. Dařilo se jak v práci i soukromém životě. Byl jsem na olympiádě v  Londýně a viděl jsem  šest finálových disciplín.

Nechal jsi  se strhnout vánoční nákupní horečkou, anebo  všechno šlo mimo Tebe?

Dárky už mám a oblečení pro manželku a dceru koupím po novém roce. Jinak veškerý shon jde mimo mne.

 Kde strávíš letošní vánoce?

Svátky prožívám v Praze. Ve chvilkách volna rád  chodím s pejskem na procházky. 

Jaké jsou Tvoje největší plány do příštího roku?

Nekladu si vysoké cíle, jenom drobnosti. Rád bych dodělal plot na chalupě v Kuněticích. Když to vyjde odstartuji v únoru opět Rohálovskou desítku.
Dalším mým přáním je, ať se nám vydaří uspořádat 14. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově dne 28.5.2013  za účasti nejlepších diskařů světa v čele vítězem OH Robertem Hartingem, který letos vytvořil nejlepší výkon v právě v Turnově (70,66m).

 Imro, děkuji Ti za vstřícnost a ochotu poskytnout mi tento minirozhovor. Do příštího  roku Ti přeji hlavně zdraví, klid, a pohodu. Ať se Ti splní všechna předsevzetí.

Označeno v Rozhovory
Facebook
AK EZ Kopřivnice