Rozhovor s Bobem Najdkem o Běhu na Kubánkov

Jak se zrodila myšlenka uspořádat Běh na Kubánkov?
Tato trať se nám zalíbila při  tréninkových bězích s kamarády. Navíc tomu pomohla skutečnost že jsme byli nuceni skončit s pořádáním Májového Běhu v Zelinkovicích (sousední obec).Tento silniční závod na 10 km byl svého času dost oblíben ale díky zvýšenému počtu aut na trase Příbor, Frýdek-Místek byl po pětadvaceti letech ukončen.

Změnila se za těch pár let trať závodu?
Trať je dlouhá 14 km. Dle mého názoru je typicky „fartleková“ Má mírná i ostrá stoupání a seběhy, delší zvlněné rovinky většinou solidní běhavý terén. Navíc mě motivoval fakt, že podobný typ závodu (nahoru-dolů) v širokém okolí neexistuje. Takže doposud nebyl důvod měnit trať.

Jak velký máš organizační tým?
Náš tým je stejný jako u všech podobných akcí: kamarádi, část rodiny, bývalí a současní atleti kteří zrovna z různých důvodů neběhaji apod.

Největším problémem organizátora závodu je sehnat sponzory. Je to pro Tebe těžký úkol, anebo už jsi našel vstřícnost a pochopení.
Myslím že toto je zásadní otázka, protože zcela bez peněz to nejde. 90% sponzorů jsou kamarádi, bývalí sportovci kteří mají kladný vztah k atletice a podobným individuálním sportům. 9% tvoří náhodní sponzoři oslovení podle hesla „líná huba…“ a 1% dobré duše které nabídnou určitou finanční částku .Shánění prostředků k zajištění určité úrovně, je stále složitější.

Podařilo se Ti na letošní rok získat účast ,, běžecké hvězdy“ anebo se necháš překvapit na poslední chvíli.
Pro mě jsou „běžecké hvězdy“ všichni účastníci závodu bez rozdílu.

V den závodu má vyšplhat teplota přes třicet stupňů. Budou na trati občerstvovací, resp. osvěžovací stanice?
Občerstvení bude jako každý rok na vrcholu Kubánkov (obrátka) a v cíli.

Bobe, co by jsi vzkázal na závěr běžcům?
Přijměte srdečné pozvání  v pátek 26. srpna do Chlebovic. Prezentace je od 15,00 do 16,45 hod. na místním fotbalovém hříšti. Start je v 17,00 hod. Těšíme se na Vaši účast!

Označeno v Nezařazené, Reportáže, Rozhovory
Facebook
AK EZ Kopřivnice