Archiv Blogu

Mladší žactvo bojovalo ve 2. kole soutěže družstev

Ve druhém kole krajského přeboru družstev mladšího žactva jsme se museli obejít bez několika opor, nicméně i tak obě družstva závodila výborně. U děvčat to byl dlouho velice vyrovnaný souboj, ze kterého jsme tentokrát vyšli jako třetí za nakonec suverénními Vítkovicemi a druhou Porubou. Kluci vybojovali páté místo. Všichni se bili o každý bod, padla spousta osobních rekordů, takže veliká gratulace všem členům obou družstev. Zároveň děkujeme za skvělou reprezentaci klubu! Výsledky 2. kola KP družstev mladšího žactva 2020

Označeno v Atletika pro děti, Mládež

O víkendu se v Třinci zápolilo ve vícebojích

Velmi zdárně jsme poslední červnový víkend absolvovali Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. To tradičně hostil Třinec a nám se podařilo dovézt si jak osobní rekordy, tak medaile. I přes horké počasí všichni závodili ze všech sil a mají tak náš velký obdiv. V pětiboji mladších žákyň vybojovala stříbrnou medaili Alexandra Huňková, a to v krásném osobním rekordu 2824 bodů. V kategorii mladších žáků si medaili stejné hodnoty odvezl Dalibor Drda, který si pětibojařský osobní rekord vylepšil na 2122 bodů.

Povedený krajský přebor mladšího žactva

Krajský přebor mladšího žactva, který hostil v pátek 26. 6. 2020 Frýdek-Místek, lze určitě označit za povedený. I když mnozí šetřili silami na víkendový víceboj, téměř všichni předvedli výkony na hranici osobních rekordů nebo si je vylepšili. A to nás opravdu těší. Bonusem bylo šest medailí, které vybojovali Dalibor Drda (1. místo 60 m překážek 10,29 s), Lucie Šenkeříková (2. místo 1500 m 5:21,56 OR!), Mikuláš Kotek (2. místo 60 m 8,39 s a 3. místo hod kriketovým míčkem 53,37

Vydařený vrhačský pohár mládeže v Třinci

Velice pěkné výkony atleti AKEZ Kopřivnice dovezli ze 3. závodu Krajského vrhačského poháru, který hostil ve středu 24. 6. 2020 Třinec. Asi největší radost nám udělalo další zlepšení starších žákyň v hodu oštěpem. Veronika Vlčková zvítězila v krásném osobním rekordu 33,94 m a jen kousek za ní zůstala Lenka Vrbancová výkonem 33,48 m. Mezi mladšími žákyněmi potěšilo zlepšení Sofie Maierové na 24,97 m. V oštěpu žáků zvítězil Daniel Hanzelka ve vyrovnaném osobním rekordu 40,04 m, čtvrtý Šimon Bartoň si výkonem

V úterý zakončen Porubský běžecký pohár mládeže

Čtvrtým závodem vyvrcholil v úterý 16. 6. 2020 Porubský běžecký pohár mládeže. I když převažovala účast domácích závodníků, představila se a zároveň prosadila k pěkným umístěním i hrstka atletů našeho klubu. Vítězství vybojovali Michal Mazáč v kategorii starší přípravky chlapců a Kristýna Káňová v kategorii mladších žákyň. Pro druhé místo si doběhl Šimon Holub (mladší žáci). Bronzové umístění si domů odvezla Agáta Holubová (starší přípravka dívek) a pátou příčku v téže kategorii získala Barča Máchová. Velmi úspěšní byli výše zmínění

Medaile a pěkné výkony staršího žactva v krajském přeboru jednotlivců

Krajský přebor jednotlivců v kategorii staršího žactva, který hostila v sobotu 13. 6. 2020 Opava, byl další možností, jak otestovat formu po relativně dlouhé závodní pauze. A bylo vidět, že se s dlouhodobou nucenou absencí společných tréninků většina vyrovnala velice dobře. Celkem jsme se těšili ze sedmi medailí a hlavně mnohých zlepšení. Tři zlaté medaile, a tedy tituly krajské přebornice, si z Opavy dovezla Adéla Tkáčová, která zvítězila v běhu na 100 m překážek (15,04 s), v běhu na 60

Dvě medaile a klubový rekord z přeboru juniorů a dospělých

Dvě medaile vybojovali naši závodníci v krajském přeboru juniorů a dospělých, který hostila v pátek 12. 6. 2020 Ostrava. Stříbro získal Sebastian Kellermann ve skoku dalekém (635 cm, vyrovnaný osobní rekord) a medaili stejné hodnoty i Lucie Popová v běhu na 400 m (65,64 s, osobní rekord). Čtvrté místo přidala Viktorie Hanzelková v běhu na 400 m překážek (75,99 s). Klubový rekord v běhu na 100 m vytvořil Jakub Šenk výkonem 11,86 s, kterým skončil mezi juniory šestý. Gratulujeme a

Mladší žákyně ve vyrovnaném souboji těsně druhé, mladší žáci čtvrtí

První kolo krajského přeboru družstev mladšího žactva, který hostil ve čtvrtek 11. 6. 2020 Frýdek-Místek, přineslo velice pěkné souboje jednotlivců i týmů. Z opravdu vyrovnaného zápolení mladších žákyň vyšly vítězně Vítkovice (137,5 b.), v těsném závěsu před naším týmem (135,5 b.). Velice blízko byla i třetí Poruba (132,5 b.) a čtvrtá Opava (131,5 b.). Mezi kluky byla situace jednoznačnější. Zvítězila Opava (144 bodů) před Porubou (125 bodů) a Vítkovicemi (113 b.). Kopřivnický tým hochů vybojoval čtvrtou příčku (90 b.). V

Starší žactvo naplnilo předpoklady

Jak tým starších žákyň, tak družstvo starších žáků vybojovali v 1. kole krajského přeboru družstev MS kraje pátou příčku. Oba celky tak naplnily očekávání. Nestačily na velkokluby, ale s přehledem si poradily s dalšími soupeři. Mezi kopřivnickými děvčaty vynikala Adéla Tkáčové, která zvítězila v běhu na 100 m překážek v krásném osobním rekordu 14,75 s i ve skoku dalekém výkonem 527 cm a získala tak pro družstvo 22 bodů. Dařilo se ale i Patricii Pešlové, která mimo jiné vybojovala třetí

Tři klubové rekordy na Mikromítinku v Ostravě

Hned tři klubové rekordy AKEZ Kopřivnice padly na Mikromítinku, který hostil v pátek 5. 6. 2020 vítkovický stadion. O všechny se postaral náš zcela nový člen závodící prvním rokem mezi muži, donedávna ještě skokan na lyžích, devatenáctiletý Sebastian Kellermann. Při svém vůbec prvním oficiálním atletickém startu zvládl 60 m v čase 7,40 s, 150 m v čase 17,77 s a ve skoku dalekém předvedl vyrovnanou sérii s nejdelším skokem o délce 635 cm. Velká gratulace!!! Dařilo se také šestnáctileté Pavle