Jak se stát atletem v našem atletickém klubu?

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, z.s.

Základní informace pro hobby běžce

Informace pro hobby běžce najdete zde.

Základní informace pro děti a mládež

1. O klubu

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice je klubem sdružujícím aktivní dospělé běžce, mládež a příznivce atletiky. Ještě pod názvem Lašský běžecký klub Kopřivnice vznikl v lednu roku 2010 a od září téhož roku se začal věnovat mládeži. V září 2012 se Lašský běžecký klub spojil s Maraton klubem Kopřivnice a v současnosti nese název právě Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice.

2. Děti a mládež

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice se naplno věnuje aktivitám pro děti a mládež, a to v následujícím členění:

Atletika pro děti je určena dětem od 4 do 11 let. Důraz v tomto věku klademe na všestrannost. Děti se formou hry učím základním atletickým dovednostem, ale zároveň i základům gymnastiky a míčových her. Tato kategorie je pro nás moc důležitá. Právě v tomto věku se totiž formuje vztah dětí ke sportu. I když ze všech nebudou špičkoví atleti, určitě se v budoucnu budou umět postavit k řadě sportovních výzev čelem. Od 8 let se u dětí předpokládá účast v soutěžích družstev.

Sportovní středisko je určeno mládeži ve věku od 12 do 15 let. Základy jednotlivých atletických dovedností se v tomto věku prohlubují, stále pro nás ale zůstává prioritou jak atletická, tak obecná všestrannost. Většina dětí v tomto věku tak umí běhat přes překážky, skákat do dálky, házet oštěpem, vrhat koulí, ale zároveň se baví spoustou různých her či jiných aktivit, které pro ně připravujeme na trénincích i soustředěních. U dětí se předpokládá účast v soutěžích jednotlivců i družstev.

Sportovní centrum mládeže je určeno mládeži ve věku od 16 do 19 let. Teprve v tomto věku se mládež začíná specializovat na jednotlivé disciplíny a věnovat se jim důsledněji. Teprve teď se začíná opravdu makat. Ani v tomto věku ale trénink zatím stále nemá parametry dospělých atletů. U mládeže se předpokládá účast v soutěžích.

3. Trénink

Ve školním roce 2023/24 jsou tréninky organizovány v sedmi tréninkových skupinách. Tréninky probíhají na letním stadionu Emila Zátopka v Kopřivnici, v tělocvičnách a na hřišti ZŠ M. Horákové, v tělocvičnách a na hřišti ZŠ Alšova, případně v hale ZŠ Emila Zátopka a na hřišti této školy. Rozvrh tréninkových hodin a rozpis tréninkových skupin najdete zde.

4. Příspěvky

Členské příspěvky pro školní rok 2023/24 činí pro děti v Atletické školce r. 2019 a 2018 1 300,- Kč/pololetí, pro děti v ostatních tréninkových skupinách 1 800,- Kč/pololetí, a to bez na ohledu na to, kolikrát týdně chodí trénovat. U sourozenců platí příspěvek v plné výši jen jedno z dětí, druhé pak platí polovinu. V plné výši se platí vždy vyšší z obou částek. V případě tří dětí se sleva týká dvou dětí. Upozornění na platbu a informace k platbě Vám přijdou prostřednictvím aplikace EOS. V aplikaci si zároveň můžete stáhnout potvrzení o zaplacení. Platba za I. pololetí školního roku 2023/24 je splatná do konce měsíce září 2023. Kompletní informace k příspěvkům najdete zde.

5. Jak se přihlásit

Přihlásit mladého atleta do Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, z. s. lze každý rok na náboru, který od letošního roku (1. 9. 2023) probíhá elektronickou formou. Odkaz pro přihlášení najdete na našich webových stránkách. Během celého školního roku lze do tréninkového procesu naskočit rovněž, pokud je v příslušné tréninkové skupině volné místo. Pro informace prosím kontaktujte nejlépe trenéra konkrétní tréninkové skupiny.

6. Kontakty

Web: www.atletikakoprivnice.cz.

E-mail: atletika.koprivnice@koprivnice.cz.

Tel: 603 873 264

Facebook: www. facebook.com/AKEZKoprivnice/.

Kompletní kontakty na jednotlivé trenéry najdete zde.

Facebook
AK EZ Kopřivnice