Jak se stát atletem v našem atletickém klubu?

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, z.s.

Základní informace pro hobby běžce

Informace pro hobby běžce najdete zde.

Základní informace pro děti a mládež

Přihlásit mladého atleta do Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, z. s. lze každý rok na náboru, který pobíhá začátkem září nebo přímo na tréninku po telefonické domluvě s trenérem dané tréninkové skupiny, a to v průběhu celého školního roku (je třeba přinést vyplněnou přihlášku a GDPR)

Níže najdete informace k práci s mládeží v našem atletickém klubu. Rozvrh tréninkových hodin a rozpis tréninkových skupin najdete zde. Kontakty na jednotlivé trenéry najdete zde.

1. O klubu

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice je klubem sdružujícím aktivní dospělé běžce, mládež a příznivce atletiky. Ještě pod názvem Lašský běžecký klub Kopřivnice vznikl v lednu roku 2010 a od září téhož roku se začal věnovat mládeži. V září 2012 se Lašský běžecký klub spojil s Maraton klubem Kopřivnice a v současnosti nese název právě Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice.

2. Děti a mládež

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice se naplno věnuje aktivitám pro děti a mládež, a to v následujícím členění:

Atletika pro děti je určena dětem od 4 do 11 let. Důraz v tomto věku klademe na všestrannost. Děti se formou hry učím základním atletickým dovednostem, ale zároveň i základům gymnastiky a míčových her. Tato kategorie je pro nás moc důležitá. Právě v tomto věku se totiž formuje vztah dětí ke sportu. I když ze všech nebudou špičkoví atleti, určitě se v budoucnu budou umět postavit k řadě sportovních výzev čelem. Od 8 let se u dětí předpokládá účast v soutěžích družstev.

Sportovní středisko je určeno mládeži ve věku od 12 do 15 let. Základy jednotlivých atletických dovedností se v tomto věku prohlubují, stále pro nás ale zůstává prioritou jak atletická, tak obecná všestrannost. Většina dětí v tomto věku tak umí běhat přes překážky, skákat do dálky, házet oštěpem, vrhat koulí, ale zároveň se baví spoustou různých her či jiných aktivit, které pro ně připravujeme na trénincích i soustředěních. U dětí se předpokládá účast v soutěžích jednotlivců i družstev.

Sportovní centrum mládeže je určeno mládeži ve věku od 16 do 19 let. Teprve v tomto věku se mládež začíná specializovat na jednotlivé disciplíny a věnovat se jim důsledněji. Teprve teď se začíná opravdu makat. Ani v tomto věku ale trénink zatím stále nemá parametry dospělých atletů. U mládeže se předpokládá účast v soutěžích.

3. Trénink

Ve školním roce 2022/23 jsou tréninky organizovány v sedmi tréninkových skupinách. Tréninky probíhají na letním stadionu Emila Zátopka v Kopřivnici, v tělocvičnách a na hřišti ZŠ M. Horákové, v tělocvičnách a na hřišti ZŠ Alšova, případně v hale ZŠ Emila Zátopka a na hřišti této školy. Rozvrh tréninkových hodin a rozpis tréninkových skupin najdete zde.

4. Příspěvky

Členské příspěvky pro školní rok 2022/23 činí pro děti v Atletické školce r. 2018 a 2017 1 200,- Kč/pololetí, pro děti v ostatních tréninkových skupinách 1 500,- Kč/pololetí, a to bez na ohledu na to, kolikrát týdně chodí trénovat. U sourozenců platí příspěvek v plné výši jen jedno z dětí, druhé pak platí polovinu. V plné výši se platí vždy vyšší z obou částek. V případě tří dětí se sleva týká dvou dětí. Platby posílejte na klubový účet č. 237 276 021/2010, jako VS uveďte rodné číslo dítěte, v poznámce uveďte jméno dítěte. Pokud budete posílat platbu na tentýž účet poštovní poukázkou, uveďte tuto adresu příjemce: AK EZ Kopřivnice, ul. Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice. Platba za I. pololetí školního roku 2022/23 je splatná do konce měsíce září 2022. Kompletní informace k příspěvkům najdete zde.

5. Jak se přihlásit

Odevzdejte buď na náboru nebo prvním tréninku vyplněnou přihlášku, GDPR a během září pak i lékařskou prohlídku. Prosím věnujte pozornost vyplnění kontaktního e-mailu, budeme jej používat ke komunikaci s Vámi. První dva tréninky jsou nezávazné. Teprve po nich se můžete rozhodnout, zda se dítě stane či nestane členem klubu. Pokud ne, přihlášku i vše ostatní skartujeme a vy nic neplatíte. Pokud ano, podrobně si prosím přečtěte všechny informace týkající se náplně tréninků, rozdělení do tréninkových skupin, soutěží a příspěvků. V případě, že přijdete na nábor, do týdne Vám e-mailem dáme vědět, do které skupiny jsme dítě zařadili. Dokumenty najdete zde.

6. Kontakty

Web: www.atletikakoprivnice.cz.

E-mail: atletika.koprivnice@koprivnice.cz.

Tel: 603 873 264

Facebook: www. facebook.com/AKEZKoprivnice/.

Kompletní kontakty na jednotlivé trenéry najdete zde.

Facebook
Partneři
AK EZ Kopřivnice