Atletika dospělí

O klubu

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice je klubem sdružujícím dospělé, mládež, děti a příznivce atletiky. Ještě pod názvem Lašský běžecký klub Kopřivnice vznikl v lednu roku 2010 a od září téhož roku se začal věnovat Atletice pro děti. V září 2012 se Lašský běžecký klub spojil s Maraton klubem Kopřivnice a v současnosti nese název právě Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, z. s.

Atletika dospělí

V Atletickém klubu Emila Zátopka Kopřivnice fungují paralelně dvě sekce, a to sekce Běhy mimo dráhu a sekce Atletika. Sekce Běhy mimo dráhu sdružuje dospělé běžce vyznávající především silniční a krosové závody. Sekce Atletika sdružuje děti, mládež a dospělé závodníky, kteří se věnují atletice obecně. Vzhledem k tomu, že klub začal pracovat s mládeží až v roce 2010, má dospělých závodníků, kteří se věnují atletice zatím opravdu minimum. To se ale postupně, doufejme, bude měnit.

Soutěže

Všichni dospělí závodníci sekce Atletika jsou registrovanými závodníky Českého atletického svazu.  Dospělí závodníci Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice mají možnost soutěžit ve všech mistrovských i nemistrovských soutěžích jednotlivců organizovaných pod hlavičkou Českého atletického svazu i všech dalších soutěžích jednotlivců organizovaných kluby. Na mistrovské soutěže závodníky přihlašuje klub. V soutěži družstev mohou závodnice Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice startovat v barvách klubu ve II. lize žen, a to nejen závodnice dospělé, ale také závodnice z kategorie starších žákyň, dorostenek a juniorek. Do soutěži mužů Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice družstvo přihlášené nemá, závodníci tak mohou hostovat za jiný klub.

 

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice