ZLATÝ VÍKEND VAŠKA BITALY

Vašek Bitala ví, že nejlepším tréninkem jsou závody. Proto se vypravil v sobotu na Slovensko. Lysá pod Makytou je obec, kde se severní okraj Bílých Karpat setkává s Javorníky. Toto kouzelné prostředí se stalo v sobotu dostaveníčkem běžců nejen ze Slovenska, ale i zahraničí. Obec žila bohatým programem ověnčeným plejádou dětských soutěží. Běžecké dopoledne začalo během dětí s rokem narození 2007. Konečný počet účastníků se zastavil na čísle 239.
V 11,00 hodin byl odstartován hlavní závod, běh na 6 km. Vašek se pral o pořadí na náročné trati.V urputném souboji zvítězil v čase 19:07 min. Druhý doběhl Roman Arbes z Demolexu Bardejov za 19:10 min. a Lukášem Hýlem z Redoxu Lučenec v čase 19:13.

Další den, v neděli se rozhodl jet Vašek do Kravař. Lákal ho zde Běh zámeckým parkem. Rovinatá trať v kouzelném prostředí protkaném řadou chodníků, ve kterém dominuje golfové hříště. Houšť stromů, potůček a rybníčky jsou oázou klidu.
Neděle narušila vžitý koloryt a záhy zde ovládl čilý ruch.Na start závodu se postavilo celkem 146 běžců. Je potěšitelné,že charakteristickým rituálem před hlavním závodem jsou vložené běhy dětí.
Trať hlavního závodu je dlouhá 8 400 m. Běžci absolvovali čtyři okruhy, což jim v této přírodní scenérii nevadilo. Vašek nezaváhal. Zvítězil stupňovaným tempem v čase 27:15 min. Druhý, domácí běžec Radim Kastlík z X-Iontu Kravaře doběhl za ním s desetivteřinovou ztrátou . Třetí byl Rafal Galuszka z Polska v čase 28:39 min. Jirka Bednařík z LBK odvedl opět standardně dobrý výkon. Ve své běžecké kategorii obsadil třetí místo v čase 36:27 min.
Petra Pastorová dominuje letos téměř na všech závodech ve zdejším regionu. Zvítězila v čase 32:31 min. Její kolegyně z Baláž Extréme Teamu Adéla Esentienová byla druhá za 33:35 min. Třetí doběhla Daria Mendecká z Polska v čase 34:35 min.

Vašek jako vítěz závodu obdržel sportovní hodinky Festina, z kolekce od hlavního partnera cyklistického závodu Tour de France. Tato cena bude jistě velkým motivačním prvkem do jeho dalšího vítězného tažení. Prvních 140 běžců obdrželo trikot se symbolem závodu.Párek, pivo a příjemné posezení zanechalo ve všech běžcích vzpomínky, ke kterým se budou v podvědomí často vracet.