Z Krásné na prosluněnou Lysou horu

Jasná obloha a poměrně shovívavá zima – 7 stupňů. Na vrcholu Lysé hory postávají turisté a zadumaně se rozhlížejí po pahorcích  beskydských vrcholů. Řada z nich  ani nevnímá  vybíhající běžce.  Na start nedělního čtrnáctého závodu Lysacupu 2012 v Krásné se postavilo 122 běžců.
Zvítězil Láďa Sventek ( Inov-8run.sk ) ve výborném  čase 39:30 min. Téměř o minutu  za ním doběhl   Petr Hudeček ((mo)mentálně Opavské dupy ).  Překvapením bylo  třetí místo  Martina Zapalače ( X-Cobras) 40:46 min. který porazil favority Tomáše Čera a Vladana Šindelka.
V kategorii žen  absentovala vedoucí závodnice Tamara Stonová a tak si pocit vítězství vychutnala  Veronika Jerglíková ( AO Kobeřice ) za  1:00:14 hod. před  Veronikou Kotalovou ( NIKA) 1:02:33 hod.
Z pracovních důvodů musel vypustit účast náš Tom Polášek. Za týden ale by již neměl chybět  na předposledním závodě Lysacupu 2012, kdy se bude startovat od malenovického Hotelu Bezruč.

Jirka Zátopek závodí  za  X-Cobras. Dnes doběhl na 19.místě.

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “Z Krásné na prosluněnou Lysou horu
  1. Anonymous napsal:

To že někdo závod vypustí je jeho problém. Ty závody nejsou povinné.

2. Jiří Harašta napsal:

Odpověď anonymovi:
    ,,Souhlasím. Je to dlouhý seriál. Někdy jsou to zdravotní problémy, jindy pracovní závazky, které vyřadí některé běžce z účasti na víkendových závodech LYSACUPU.
    Oceňuji výkony běžců, kteří absolvují co jen jeden náročný běh na dominantu Moravskoslezských Beskyd!“ Žorž