Vítězné tažení Kristiny

Sportovní oddíl TJ Liga 100 Ostrava, o. s. uspořádal ve čtvrtek 26. prosince tradiční již 36. ročník silničního běhu Štěpánský běh Ostravou-Porubou. Na start 13,5 km tratě  se postavilo  155 běžců.

Vítězem tohoto závodu se stal  Aleš Miko ( SSK Vítkovice)  v čase 43:08:00 min. S výrazným odstupem doběhl  za ním na druhé pozici jeho oddílový kolega Mirek  Lepíček v čase  46:20 00 hod.  Třetí byl  Karel Kettner ( OSA Invest)  v čase  46:38:00 min.

V kategorii mužů nad 60 let  náš Pepík Kvita doběhl  třetí, za Petrem Čižmárem ( Cykloklub Nový Jičín) a Alfonsem Výtiskem (MK Seitl Ostrava) v čase 58:17:00 min. s propastným  náskokem  na čtvrtého Vaška Procházku ( MK Seitl Ostrava) který  doběhl  do cíle za 1:08:00 hod.

Kristina Čablová - ilustrační foto. Autor J. Harašta

V kategorii žen  dominovla  naše Kristina Čablová, která zvítězila v čase  52:28 min.Tentokrát nestačila na ní její veliká soupeřka Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team), která doběhla druhá za  53:36:00 hod. Andrea Krstevová ( SSK Vítkovice) byla třetí,  za 57:11:00 min.

Naše Kristina Čablová  po doběhu řekla: ,,Do závodu jsem šla  s předsevzetím, že musím běžet rozumně, tréninkovým tempem. Moje největší  soupeřka Adéla se v úvodu závodu držela těsně za mnou. Záhy mě předběhla. Pak na ní počkal její životní partner- Roman. Já jsem se takticky držela za nimi. V polovině závodu v mírném stoupáku  u stadionu  Arrows, Adéla mírně zvolnila.Tento moment jsem využila k nástupu.. Pak už jsem si držela své tempo. V závěru  závodu  jsem  měla dostatek sil na vystupňování běžeckého rytmu. Po doběhu jsem se cítila skvěle a vůbec jsem nebyla  unavená.“