Úspěšný Silvestr našich běžců

V pondělí se běžel  jubilejní  25. ročník  Silvestrovského  běhu Hrabovou.  Na trať dlouhou  9550 m, kterou tvořily dva okruhy, vyběhlo  151 závodníků. Vítězný  Jakub Zemaník ( SSK Vítkovice) časem 29:24 min. zaostal  pouze  dvě vteřiny za traťovým rekordem. Náš Vašek Bitala obsadil krásné druhé místo za 29:56 min.

Pepík Kvita na čele skupinky běžců. Foto: Ladislav Fousek

Výborně si vedli i další  dva naši  závodníci. V kategorii čtyřicátníků obsadil  David Hanke v silně nabité konkurenci 44 běžců čtvrté místo  časem  34:10 min. V kategorii mužů nad šedesát let byl Pepík Kvita druhý za 38:55 min.

Pozornost si zaslouží účast až třiceti žen, mezi  kterými  dominovala po vynucené pauze Petra Pastorová ( MK Seitl Ostrava). Její čas v cíli byl 35:02 min. O tom že  naše Kristina Čablová  má výbornou fazonu, svědčí celkově druhé místo v čase  35:21 min. Její ztráta na Petru nebyla výrazná. Opět se  jí podařilo  získat skalp  Adély Esentiérové  (Baláž Extréme Team)  36:27 min.

Závěr roku se našim běžcům z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice vydařil. Věřím, že  v novém roce 2014 budou pokračovat v úspěšném tažení!