Štěpánský běh utnul vánočnímu lelkování

Běžci si dali ve středu  dostaveníčko  na atletickém stadiónu TJ VOKD  Poruba  a Sarezy. Počasí vůbec  nenasvědčovalo kalendářnímu  druhému svátku Vánočnímu. Vždyť bylo sedm stupňů nad nulou.

V deset hodin se vydalo početné 126 členné závodní  pole běžců na náročnou  14- kilometrovou trať, která vedla ve zvlněném terénu ztíženou řadou zatáček.  Běželo se  přes Svinov, Třebovice, Pustkovec, s doběhem na místo startu.

I když chyběli  vítězové  loňského ročníku  Aleš Miko ( SSK Vítkovice )   i Pavla Matyášová  ( Maratonstav  Úpice ), pořadatelé si kladli obligátní  otázku,  zda bude pokořen  traťový rekord.  V první části závodu v Třebovicích  se odpoutal od závodního  pole  Martin Věžník. V kategorii žen běžela  na čele s menším náskokem  Adéla Esentiérová  před Petrou Pastorovou.

Závod v kategorii mužů se  rozhodoval až v závěru, kdy nastoupil   dvaadvacetiletý  Jan Zemaník ( Salomon Suunto Ostrava )  v čase 47:31 min. Martin Věžník  mu nestačil v závěrečném stoupání a  doběhl  v čase 47:39 min. Mirek Lepíček ( SSK Vítkovice ) byl třetí za 47: 53 min.

V kategorii  B  zvítězil Marek Škapa ( X-Air Ostrava ) . Ve veteránské  kategorii mužů nad padesát let dominoval  Petr Škrabánek (  Bílovec ) . V početné konkurenci mužú  nad šedesát  let  zvítězil  Bedřich Vynikal  ( Olomouc ) . Jirka Strakoš ( Tatra Kopřivnice ) doběhl  třetí.  I když náš  Pepík  Kvita běžel  s velikým sebezapřením, se zdravotním handicapem doběhl čtvrtý.  V cíli se nestěžoval a řekl:  ,, Můj cíl byl odběhnout  tento závod. A ten jsem splnil.“

Kategorii žen  podle očekávání  ovládla Petra Pastorová( MK Seitl Ostrava ) . Zvítězila v čase  50:43 sec.  Druhá   byla  Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team Ostrava )  za  53: 48 .  Adéla  zvítězila v kategorii žen do  34 let.  Naše Kristina Čablová  doběhla v této  kategorii čtvrtá, což stroze okomentovala ,, Již jsem si zvykla na bramborovou  placku.“  Věříme, že Kristínka  v příštím roce vylepší  fazonu a bude a objeví se na stupních vítězů!

I když nepadly traťové rekordy, tento závod se vydařil, za co patří veliké díky organizátorům tohoto závodu.

Na  závěr roku  nás čeká Silvestrovský běh  Běh  Hrabovou. Drsňáci  vyrazí  do Ostravice s cílem pokořit   Lysou horu. Jak je vidět   běžecká sezóna je nekonečná.  Cíl většiny účastníků těchto akcí je  udržovat si dobrou fyzickou  kondici, což je dominatní faktor…

Fotogalerie  ze Štěpánského běhu  Porubou je ve fotogalerii Jiřího Harašty.