Tomáš Lichý porazil favority

Předvánoční atmosféra má i pro běžce své zvláštní kouzlo. Když tomu přičtete další bonus  start závodu Lysacupu u  železničního přejezdu v Ostravici, tento  fakt se  odrazil  i  na vyšší  účasti – 250 běžců. Vzhledem  k tomu, že se vybíhalo  v pozdní  odpoledne,  v 16,30 hod. nezbytnou součástí výbavy všech  účastníků byly čelovky. Kromě stoupání do kopce ( převýšení 879 m ), další překážkou byl místy kluzký a labilní sněhový podklad.

Již od počátku  se na čele závodu usadil favorit  Radim Kasalík (( momentálně opavské dupy)) pětinásobný vítěz letošního  seriálu Lysacupu. Vzhledem  k tomu, že byl mezi  běžci byl  Ondra Horák ( X – Air Ostrava ), se očekával  tvrdý  útok  z jeho strany. Nahrávala tomu skutečnost, že vždy když se letos objevil  na startu  získal Radimův skalp.

Nakonec se stala  překvapivá věc. Junior  Tomáš Lichý ( Splašení  goroli )   od počátku si  hlídal  čelo závodu. Když Radim  odpadl v druhé části závodu, vyrazil  do útoku  Ondra.  Tomáš si jej  hlídal, v závěru závodu  nastoupil a stal se  překvapivým vítězem v čase  42:01 min. Pouhých šest vteřin  za ním  doběhl  Ondřej  Horák. Radim Kasalík  v závěru ztratil , což se promítlo  i  v čase 44:10 min.

V kategorii  žen suverénně vévodí Tamara Stonová  ( Fialové Kobry ). Zvítězila za 51: 39 min. Tři minuty za ní doběhla Alice Martikánová( Horolezci  F-M ).  Denisa  Krejčiříková ( VZS Ostrava )  na ní ztratila pouhou čtvrtminutu.

Závěrečná  Silvestrovská  etapa bude startovat z hříšte na Ostavici již v 9 hodin, z prostého důvodu. Po doběhu  budou mít běžci mírně delší pauzu na rozdýchání na večerní  juchání. Převýšení 890 m  v náročném  terénu jim dá  opět zabrat