Úspěšné víkendové tažení našich běžců

V sobotu 9.7.2022 se konala, u přehrady Olešná, akce s názvem Sportfest 2022. V rámci této akce se pořádal běh na 5 km kolem přehrady Olešná. Jelikož okruh kolem přehrady měří 4,5 km, byl start posunut, aby měl daný závod přesně 5 km. Pořadatelé měli vypsané věkové kategorie, vyhlášení ovšem proběhlo jen na základě celkového pořadí. Závodu se zúčastnilo 14 mužů a 4 ženy.Z našeho klubu AKEZ Kopřivnice se zúčastnili tohoto závodu 3 běžci a 1 běžkyně. Všichni členové klubu odvedli výborný výkon a byli se svým vystoupením spokojeni.

Závod vyhrál Filip Vabroušek (syn známého českého triatlonisty) v čase těsně po 16 minut. Na celkovém druhém místě skončil člen našeho klubu Milan Vinklárek (ve své věkové kategorii rovněž druhý) v čase 17:15 min., 3.celkově doběhl David Mikala (vítěz kategorie 40-49) v čase 17:27 , 5. v pořadí celkově skončil David Hanke (nejrychlejší v kategorii nad 50 let) v čase 18:19.

Nejrychlejší žena celkového pořadí i své věkové kategorie, byla členka našeho klubu Martina Mazáčová, která doběhla v čase 19:12.

V neděli 10.7.2022 byl uspořádán běh s názvem Paskovská devítka. Tohoto rovinatého, 3 okruhového závodu se zúčastnila členka našeho klubu Martina Mazáčová. Tento závod absolvovala v kvalitním čase 37:34 min, a celkově obsadila 2. místo a stala se vítězkou své věkové kategorie.

Ve stejnou neděli absolvoval člen našeho AK EZK Pepa Kvita, Malý štrbský maraton na běžecké trati 31 km. Jedná se o profilově velmi členitou trať (převýšení cca 800 metrů), Pepík si stanovil cíl, vejít se s časem pod 3 hodiny. Nakonec dosáhl času 2:57:18 a ve své kategorii nad 70 let obsadil krásné 3. místo.

Víkendové závody přinesly našemu klubu krásné výsledky a kvalitní časy.  Všem zúčastněným patří veliké díky za výbornou reprezentaci našeho klubu.