Úspěšné (smažení) snažení našich veteránů v „ karvinské výhni “

11. ročník    Městského běhu Karvinou     4.7.2015

DSC_0018

Tropické vedro ztížilo podmínky 134 běžcům, kteří se rozhodli  absolvovat „ Městský běh Karvinou.“ Další nevýhodou bylo,  že pořadatelé  museli z technických důvodů přesunout  trať.  Ostré zatáčky v sevření  zástavby, jim  znepříjemňovaly již tak nevlídné podmínky. Jemnou náplastí  byl úsek ve stínu stromů v parčíku.

DSC_0159

Veterán Tomasz Wróbel ( MKS Dziengelów) si od počátku hlídal  čelní skupinku. Tento zkušený matador v závěru  závodu vystupňoval  tempo a zvítězil  v čase 33:43 min. Tomasz  v cíli rozradostněný skotačil  a užival si chvilky úspěchu.  Favorizovaný Roman Hurtík (AK Kroměříž) doběhl  druhý 33:58 min.

V ženách dominovaly polské běžkyně.  Vítězná Natalia Malaia (Goral Marathon Team)  doběhla v čase  41:58 min. před druhou Michalinou Janowskou  (SBD Energetyk) 44:31 min.

Tento  závod absolvovali  tři  běžci našeho Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, z toho dva  zvítězili  ve svých  veteránských kategoriích!  Saša Neuwirth  doběhl  v čase  42:43 min.  a druhého  Jiřího Strakoše (Tatra Kopřivnice)  porazil téměř o minutu. Vítězný čas Jirky Bednaříka byl  50:43 min. Těsně pod stupni vítězů, na čtvrté pozici  doběhl  náš Petr Navara za  56:40 min.  Všem našim zúčastněným klubovým běžcům patří veliká gratulace! Bohužel  naši mladší běžci  zůstali tentokrát doma.  Snad příště…