Těžká porce kilometrů

V ý p o v ě ď    ú č a s t n í k ů   B    s e d m i č k y

Anička Geletičová, Štefan Groš ( SK Valašské království) Trasa Hobby Full kategorie nad 50 let.

Anička: Po čtyřicátém kilometru mě rozbolela achilovka. Snažila jsem se nemyslet na bolest a bojovat. Nejintenzivněji trénuji na zahrádce. Mým oblíbeným nářadím je motyčka a rýč. Na trati jsme se minimálně zastavovali, snažili jsme se být v tempu. Moc jsme nejedli. Na občerstvovací stanici jsme si pochutnali na polévce.

Štefan: Na B sedmičku  jsem se připravovali individuálně minimálně jeden rok. Trasu jsem zvládl v pohodě. Zohledňoval jsem menší potíže na trati své běžecké partnerky. Počasí bylo prima. Na pahorcích bylo teplo a v nížinách zima. Vloni to bylo naopak.

 

Lukáš Hrda, Stanislav Hudeček  ( No Pain ) TrasaSport, kategorie do 40 let

Lukáš: Účast na Beskydské sedmičce mě moc lákala. Když mi oznámil můj parťák Tomáš Roch od nás z Kolína, že nepojede zkusil jsem to přes internet. Povedlo se. Ozval se Standa Hudeček  z Markvartic u Ostravy. Tak jsme šli do toho. Našim cílem bylo zvládnout závod do dvaceti hodin. Zápornou roli  pro nás hrála neznalost terénu. Navíc jsem neměl moc natrénováno. I když závodně hraji stolní tenis, přeci je to jiné kafe…Nejhezčím momentem bylo, když jsme došli do cíle. Pak jsme si zašli na pivo. Mělo zvláštní, kouzelnou příchuť.  

 

Vladimír Vedral, Lukáš  Krejčí, Trasa Hobby Full, kategorie do 40 let

Vladimír: Jsme spolužáci z Vysoké školy. I když naše cesty se po studiích rozdělily, já bydlím v Liberci a Lukáš ve Zlíně, nadále udržujeme kontakt. Baví mě jízda na kole a horolezectví. Do závodu jsme šli s pokorou a s touhou dojít do cíle. Postupně nás rozbolely kotníky, kolena. Nejtěžší byl pro nás závěrečný kopec – Velký Javorník, kdy jsme se doslova trmáceli. S orientací na trase jsme neměli problém. Vybavení občerstvovacích stanic bylo bezvadné, ale nejvíc nám chutnal gulášek a pivo v cíli. Pak jsme se pokoušeli o spánek v autě…

Označeno v Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice