Žeň úspěchů našich běžců ve ValMezu

Jakub Ambros. Ilustrační foto. Autor: J.Harašta

 

Dnes se ve Valašském Meziříčí uskutečnil jubilejní 30. ročník Běhu městem na 10 kilometrů. Možná i proto pojali naši ‚kopřivničtí chrti‘ z AKEZ závod jako malé mistrovství klubu. Vždyť každý člen, který se postavil na start, bral ‚bednu‘.

 V hlavní kategorii mužů do 40 let vyhrál náš Vašek Bitala v čase 32:36,0, který se tak stal i celkovým vítězem závodu. Na druhém místě v ‚áčku‘ a celkově druhý doběhl další náš člen, Jakub Ambros, jenž na Vaška časem 33:14,0 ztratil 38 sekund. Klukům to nestačilo (možná vedení klubu), takže třetí místo na ‚bedně‘ uzmul Radek Macíček. Mezi muži C (51-60 let) jsme měli opět svoje želízko – Jirku Zátopka. Ten svou úlohu splnil a doběhl si pro vítězství. ‚Déčkaři‘ se asi inspirovali výkony svých kolegů, a protože konečně páteční večer nepropařili, mohl se náš Pepa Kvita radovat z vítězství a Peťa Navara ho jistil z výborného 3. místa.

Jirka Zátopek a Mirek Vrobel. Ilustrační foto. Autor J.Harašta

 V ženách pro změnu řádila a nadělovala naše Krista Čablová, která po zásluze vyhrála a svůj osobní rekord na silniční desítce posunula na 39:41,0.

 Sečteno, podtrženo: 4 vítězství, 1 druhé místo a 2 bronzy. Doufejme, že si všichni podobně povedeme i na blížícím se Běhu rodným krajem Emila Zátopka!

Jakub Ambros, dne 7.8.2013

Označeno v Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice