Suverénní Láďa Sventek a Tamara Stonová

Na start šestnáctého závodu  Lysacupu 2012  se postavilo  143 závodníků. Vzhledem k záludnosti počasí, se rozhodli pořadatelé přesunout start k Rajské boudě.

Vedoucí postavení v letošní soutěži potvrdil  Láďa Sventek  ( Inov-8run.sk )  za  45:01 min. Zvítězil s výrazným náskokem před Radimem Kasalíkem ( (mo)mentálně Opavské dupy )  v čase 46:38 min. Třetí doběhl  v těsném závěsu jeho oddílový kolega Petr Hudeček  za 46:48 min.
V kategorii žen Tamara Stonová ( Fialové Kobry) si počíná suverénním způsobem. Opět nenašla přemožitelku na trati a doběhla v čase 56:15 min. Druhá  Denisa  Bartošová ( X-Trail  Orlová )  zaostala  za ní  s více jak tříminutovým rozdílem v čase 59:29 min.
Za týden  se poběží poslední závod. Bude se startovat opět od Rajské boudy. Snad budou  pro běžce příznivější podmínky.
Počítá se s vyšší účastí běžců, vzhledem k tomu, že po doběhu  se jim přičte za tento závod dvojnásobný počet bodů.