Štafety BRKRZ pohledem Martiny a Davida

Před nějakou dobou jsem přišel za Marťou, jestli spolu nedáme na Zátopka dohromady dvoučlennou štafetu. Řekla, že ráda, s přáním 😊, že jí nechám kopec a seběh do Rožnova. Vzal jsem si tedy první úsek ze startovního města Kopřivnice do Veřovic, což je 9,5 km a Marťa měla svůj druhý úsek z  Veřovic do cílového města Rožnova, což je cca 12,5 km.

Naší prioritou bylo zaběhnout co nejlepší společný čas, obsadit conejlepší umístění a co nejlépe reprezentovat klub. Ve smíšených štafetových dvojicích jsme chtěli zabojovat a vyhrát a v celkovém pořadí štafet být co nejvýše.

Na startu jsme se pozdravili s ostatními běžeckými parťáky, moje žena nám ozdobila obličej klubovými barvami a šli jsme na to. Po startovním výstřelu jsem na nic nečekal a opřel jsem se do toho od začátku. Doběhl jsem do Veřovic v čase necelých 38 minut a předával Martině z prvního místa celkově ze všech štafet 😊 Můj cíl splněn 😊

Marťa zaběhla svoji část závodu fantasticky, velmi rychlé tempo držela až do cíle, celou dobu udržela naše mixové soupeře i ostatní štafety za zády, jediný, kdo se před ni dostal, byl Tomáš Valentík z vítězné mužské dvojice Ogaři z RNJ. Do cíle jsme proběhli  společně s vlajkou klubu AKEZ Kopřivnice na celkovém vynikajícím 2.místě ze všech štafet a na 1. místě v mixech, ve výborném čase 1:31:10 hod.

Na celkově vítěznou, velmi silnou mužskou štafetu jsme ztratili pouze 1,5 minuty (což jsem nepředpokládal ani v nejlepším snu), v mixech jsme zvítězili a na stupně vítězů nás doprovodila Anička Slívová a její parťák z Nového Jičína Martin Pivoňka, kteří vybojovali ve smíšených štafetách stříbro z tohoto velmi náročného závodu těsně před soupeři z Itálie.

David Hanke:

Od startu jsem běžel na hraně maxima. Nebyl prostor na nějaké taktizování. Naštěstí se mi to podařilo udržet až do předávky.

Moc rád bych chtěl poděkovat  Marti, že do toho se mnou šla, velmi si toho vážím.

Marťa Mazáčová:

Dejvovi díky za to, že byl gentleman a nechal mi můj oblíbený seběh 😊. Mám moc ráda výzvy a vím, že Dejv by byl na druhém úseku rychlejší a stlačil by čas ještě níže, ale přesto mne nechal jít to, co jsem chtěla 😊 Mari díky za to, že tuhle štafetu vymyslela a za podporu na startu a předávce 😊

Oba bychom chtěli společně poděkovat všem organizátorům, za tento závod, fotografům a fanouškům po trati. A taky soupeřům za předvedené velmi kvalitní  výkony, za výborný běžecký souboj a pogratulovat jim k  dosaženým výsledkům.