Slavnostní vyhodnocení LBL 2015

DSC_0399

Cílem Lašské běžecké ligy je přilákat na jednotlivé závody v průběhu roku veřejnost a podpořit jejich pohybovou aktivitu. Vždyť běh se dá provozovat téměř všude a míru zátěže si může nastavit  každý individuálně.

Lašskou běžeckou ligu  2015  tvořily následující závody:  Mořkovský zajíc, Běh na Červený kámen, Běh na rozhlednu Bílá hora, Štramberská desítka,  Běh oborou, Běh novojičínským parkem, Rybský trhák, Kolem koupaliště. Všechny tyto závody, až na Běh novojičínským parkem, organizoval  Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice.

Před hlavním závodem bývají často zařazovány Běhy dětí. Výrazně se na nich prosazovalo mládí z naši Atletiky pro děti.  Největší pozornost si zaslouží „ Štramberská desítka.“  Přes nepříznivé počasí hlavní závod  absolvovalo  85 běžců. „Běh dětí Národním sadem“ si získal za šest let své existence věhlas. Důkazem je účast rekordního počtu 219 dětí! Závod byl součástí Beskydského poháru přípravek (r. 2004 – 2006). Na Štramberk  dorazila  kvalitní konkurence z Frýdku-Místku, Poruby, Vítkovic, Třince. O to cennější jsou úspěchy dětí z našeho Atletického klubu. Vždyť celkem získaly devět medailí.

„Běh novojičínským parkem“ má taky velikou  popularitu. O  tradičně vysokou  úroveň se stará  naše Darinka Krausová se svým týmem.  Kromě hlavního závodu se konal „Běhu rodičů a dětí novojičínským parkem“ se 190 člennou účastí. Trasa  „Běhu  oborou“  vede náročným kopcovitým terénem, snad i proto láká nadšence poprat se s jejími nástrahami.„Rybský trhák“  je  ještě náročnější, zatím si hledá svoje místo ( 22 dospělých), ale naopak zdejší  Běh dětí  si získal oblibu o které svědčí 130 členná účast.

!cid_ii_15110b0629d40496

Trio vítězů Lašské běžecké ligy 2015

Hned po „Běhu kolem koupaliště“ se bilancovalo v příjemném prostředí kopřivnického bowlingového centra. V kategorii do 39 let zvítězil nový člen Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice Jan Reček  se ziskem 218 bodů. Druhý byl Martin Both z MK Seitl Ostrava  (142 bodů). Na třetí místo se prodral po posledním závodě náš Jan Zámečník (107 bodů).

Nejnapínavější průběh měla kategorie Masters – mužů nad  40 let.  V této napínavé soutěži se rozhodovalo taky až v posledním závodě. Zvítězil v ní čerstvý šedesátník Saša Neuwirth (167 bodů), který se letos dostal do výborné formy. Vždyť sbíral po okolí, co se dalo. Ve své kategorii je letošním vítězem Moravskoslezského poháru. Dále se může chlubit ziskem Frenštátského běžeckého  poháru i vítězstvím v Lašské běžecké lize!

V sobotu si převzal  cenu za druhé místo v této soutěži náš Josef Kvita (151 bodů). Navíc Pepík  jako jediný nevynechal ani jeden závod v této soutěži, za co mu patří  gratulace!  Třetí místo  obsadil Jirka Zátopek (139 bodů).

V kategorii žen splnila podmínku minimální  účasti na třech závodech pouze naše Darinka Krausová (145 bodů).  Nutno podotknout, že kromě Martina Botha, jsou všichni výše jmenovaní z našeho Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice.

DSC5390

Naši jubilanti – Saša, Jirka, Petr.

Po  slavnostním vyhodnocení LBL 2015 následovala ,,nečekaná oslava“  narozenin  našeho běžeckého tria – Petra Navary, Jirky Bednaříka a Saši Neuwirtha, kteří suma sumárum  oslavili krásných  200 let! Hoši přejeme Vám hodně zdraví. Ať Vám to ještě dlouho běhá!

Co dodat na závěr? 22. ročník Lašské běžecké ligy je za námi. Věřím, že příští ročník bude ještě úspěšnější a to i Vaši  zásluhou.