Derniéra Lašské běžecké ligy 2015

Běh kolem koupaliště   sobota 14.11.2015

Úvod Běhu kolem koupaliště, měl zvláštní  pochmurný náboj. Minutou ticha jsme si uctili památku  obětí  bezprecedentního  teroristického činu s předcházejícího dne v Paříži.Při pomyšlení, že před pěti týdny byla naše osmičlenná výprava na těchto místech, mě mrazí. …

DSC_0013

Pak v deset hodin odstartoval  závěrečný závod Lašské běžecké ligy  2015  „Běh kolem koupaliště.“ Již po  pár metrech  se odpoutalo od čelní skupiny trio,  Jakub Ambros ( Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice), junior  Jan Tesarčík ( Slezan F-M) a Ondřej Dobiáš (Kopřivnice).  Po prvním kole odpadl z této skupiny  Ondřej Dobiáš. V  druhé polovině závodu nestačil  zachytit  nástup našeho Kuby Jan Tesarčík a tak rozhodla zkušenost našeho závodníka, kdy doběhl do cíle v čase 17:36 min.  Druhé místo vybojoval  s dvacetivteřinovým odstupem zmiňovaný Honza Tesarčík.

DSC_0028

Kategorii  40-49 let  ovládl náš Tomáš Jurák (18:47), před našim Martinem Hrnčířem ( 21:13.) Padesátiletí  byli pouze tři a rozdělili si mezi sebou pořadí  Ivo Nedoma z Příbora ( 21:32), Láďa Březina z Ostravice (22:16 min.) a náš vzácný host Pepík Nejezchleba ze Slezanu F-M ( 26:38). Doménou našeho klubu  jsou  veteráni nad 60 let. Potvrdil to Saša Neuwirth  který byl celkově devátý a  odnesl si vítězství v této kategorii( 20:54). Druhý byl Pepík Kvita ( 23:09)  S náskokem na své klubové pronásledovatele doběhl  Petr Jelínek ( 23:31) .

V ženách  zvítězila naše Darina Krausová  za 23:49 před Klárou Maštalířovou ze Slezanu F-M ( 27:31) min.

DSC_0248

Tímto  osmým závodem v letošním roce se ukončil osmidílný seriál závodů  LBL 2015.  Pak již se mohlo hned bilancovat…..