Sašovy postřehy:„Zájezd do Košic stmelil naši partu“

Když jsem se na jaře letošního roku rozhodl uspořádat zájezd na Košický maratón, nevěděl  jsem, do čeho jdu, nicméně jsem to cítil jako povinnost zavést své kamarády z klubu i Pomalé šipy do běžeckého ráje, kterým Košice určitě jsou, navíc je to moje srdeční záležitost. Mám tam spoustu přátel, a tu atmosféru musí člověk prostě zažít. Ne vše probíhalo v přípravě úplně podle mých představ, nicméně výsledek a skvělá parta všechno vynahradilo.

Počasí sice nepřálo, neboť na kulturní zážitky nám pršelo a v den závodu zase foukal silný vítr, ale všichni se projevili jako správní sportovci v doprovodu rodinných příslušníků a přátel. Celkem se nás sešlo 38 včetně několika kamarádů z jiných oddílů a myslím, že ty tři společně strávené dny stály zato. Sepsat všechny zážitky, to se ani nedá, protože každý to měl jinak, pro mě nejsilnějším momentem bylo setkání s mým velkým běžeckým vzorem a vytrvaleckou legendou Ingrid Kristiansenovou, medailistkou olympiád i světových šampionátů a vítězkou spousty maratonů. Samozřejmě nejdůležitější byl výsledek sportovní.

Ilustračni foto: Saša na MMM v Košicích v roce 2017

Tady nikdo nezklamal, nikdo nevzdal a někteří si odvezli i osobní rekordy. Maratón absolvovala pětka našich vytrvalců. Radek Raška běžel první maratón za 3:19,16 což je příslib do budoucna, když kvůli nemoci neměl tolik natrénováno. Těsně za sebou se časově poskládali další tři vytrvalci Stanislav Zátopek 3:24,56, Martin Hrnčíř 3:26,17 ( osobák), Petr Mrklovský 3:27,17. Náš Ultrapepa Josef Orság dospurtoval za 4:19,15, když posledních 100 metrů měl rychlostně na úrovni vítězných Keňanů. Výborné výkony podali i půlmaratonci. V ženách Darina Krausová za 1:35,24 obsadila v kategorii nad 40 let 3. místo, Kateřina Polášková 1:45,00 , Lucia Stránská 1:53,33 a Katka Bortlová 2:00,21. V mužích Jaroslav Mička 1:31,15, Martin Cigánek 1:31,45, Libor Richter 1:44,20, Josef Kvita 1:44,48, Pavel Slíva 1:49,12 a Oldřich Rys 2:01,15.

 Velmi dobře si vedla i maratónská štafeta ve složení Denis Neuwirth, Monika Máchová, David Hanke a Marika Jančová, když z 274 štafet obsadila časem 3:14,23  13. místo, přitom většina štafet před nimi byla čistě mužských. Já jsem si chtěl Košice konečně užít, tak jsem se přihlásil na půlmaratón, který jsem chtěl běžet spíš na pohodu, když mě však manželka na 16. km informovala, že jsem v kategorii nad 60 let druhý, tak jsem musel máknout a nakonec z toho bylo vítězství v solidním čase 1:26,17.

Celou akci jsme završili skvělým večírkem a tuším, že příští rok místo autobusu vypravíme mimořádný vlak.

Saša Neuwirth

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice