Free Litovel BobrCup 2019

Lidé si vytvářejí tradice. Pro mě se jednou z nich stal v roce 2009 závod extrémních štafet – Free Litovel BobrCup. Tehdy zásluhou Roberta Šádka, který mě sem jako běžce přivedl. Tři členové týmu se postupně prostřídají v krosovém běhu na 15 km se šesti brody přes řeku Moravu, následně dřevěný kolík dostává do dresu cyklista, aby jej převezl na 25 km zvlněnými lesními cestami, poli, dva brody a 400 výškovými metry.

Do závěrečného úseku se vydává vodák, jehož úkolem je šipkou přeplavat řeku, sprintovat 500 m k depu kajaků, najít svoji loď a v ní proplout šest kilometrů po vodě, několikrát ji přetáhnout po souši a na závěr sjet po skluzavce do cíle.

Já letos stanul na startu již poosmé. Pravidelně se v Litovli objeví dresy AKEZK a do letošního 25. ročníku se s námi vydal na cyklistický úsek oddílový kolega Milan Sochor. Vodu jako již tradičně čeřil Martin Střecha. Počasí od rána slibovalo ideální „bobrcupovské“ podmínky, tj. 10 stupňů a déšť.

Tratě byly pokryté blátem, kalužemi a po pár metrech i všichni závodníci. Leč náš tým se s tratěmi popral hrdě a celkově proplul cílovou páskou na 34. místě z 208 štafet. Závod je vždy oslavou krásných výkonů všech zúčastněných. Není divu, je to dáno nejen účastí aktuální české špičky v uvedených sportech, nýbrž také elektrizující atmosférou, která každého nabudí k maximálnímu výkonu, vtáhne do víru a někdy vypustí až v neděli nad ránem po tradiční afterpárty.

Věřím, že se nám i v dalších ročnících podaří sestavit tým a být i dále součástí tohoto úžasného závodu!

Kuba Ambros

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice