„Saša jede“ na vítězné vlně

Porubský čtvrtmaraton   sobota 28. října 2017

Zřejmě chmurné počasí odradilo od vyšší účasti běžce na letošním  ,,Porubském čtvrtmaratonu.“  Pro dvaaosmdesátiletého  Jaroslava Gamana tento faktor nehrál žádnou roli. Přijel si ověřit kondici se svým nezbytným doprovodem- pejskem. Tradičně v jedenáct hodin dopoledne se vydalo na trať 10 548 m. celkem 128 běžců.

V úvodu se vytvořila na čele závodu šestičlenná skupina, která dlouho diktovala tempo.  V závěrečné fázi se odpoutal od svých pronásledovatelů  Matouš Vrzala z SSK Vítkovice a s náskokem zvítězil v čase  36:49.  Po doběhu řekl.:,,Škoda že jsem neměl rovnocenné soupeře,  více bych si cenil dosaženého úspěchu na tomto prestižním závodě.“

O druhé místo se  rozpoutal v závěru urputný souboj. Na posledních metrech se prosadil David Skoták (na fotografii vlevo) z Run 2 befit  v čase 37:11, o necelou vteřinu za ním doběhl  kopřivnický Ondřej Dobiáš.  Po doběhu oba dokázali, že rivalita šla stranou. S úsměvem si vzájemně poblahopřáli.

V ženách dominovala Ivana Zbořilová  z BK SAK Karviná, která doběhla v čase 43:37 a výrazně porazila  Magdalénu Drastichovou z MK Seitl Ostrava (45:30) Podobně s odstupem doběhla její  oddílová kolegyně Iva Pachtová (47:38).

O tom, že náš Saša Neuwirth v regionu, těžko hledá rovnocenné soupeře dokázal i v sobotním závodě. Ve své  kategorii zvítězil v čase 41:53 a svého soupeře Karla Kravčíka (45:03) výrazně porazil.  Jen těsně pod stupni vítězů doběhl náš Jaroslav Mička ( 43:48). Toto umístění bral s humorem: ,,Nevadí, z Poruby si vezu bramboru.“ Další náš běžec Dalibor Krejčí (42:22)  obsadil  páté místo a Standa Zátopek ( 42:55) byl šestý v kategorii.

Sportovní dopoledne na Hlavní třídě se vydařilo, kromě čtvrtmaratonu se uskutečnil závod na 5 km a 1 míli. Běžecký program zpestřil závod koloběžek pro děti a dospělé.  Většina závodníků si za týden otestuje svoji formu na Hornické desítce. Ahoj, ve Frýdku – Místku!