Z náročného závodu si dovezla Darinka stříbro

„Běhej Valachy“   sobota 21. října 2017

,,Valachy Tour“ je unikátní kombinací pěti závodů v různých disciplínách. V  průběhu roku se zapojilo do této  soutěže  3 300 sportovců včetně dětí, což je o tři stovky víc jak loni. V jednotlivých etapách tohoto klání, si prověřili  závodníci zdatnost v různých disciplínách.

Prologem byla  byla  NOČNÍ STOPA VALACHY. Byl to  to lyžařský  závod na 15 km klasickou technikou.  Pod  názvem VALACHY DUATLON se skrýval běh  na 3 km, pak závod na kole na 15 km a ve finále  běh na 1,5km. Třetí  akcí byl  BIKE VALACHY závod horských kol na 45 km. VALACHY MAN byl horský triatlon ( plavání – 350 m, kolo -16 km a běh 4,5 km).

Závěrečný díl seriálu BĚHEJ VALACHY uzavřel letošní ročník. Běžci si mohli vybrat dvě trasy v délce 6,5 a 12 kilometrů. s náročným převýšením 350 metrů. V hlavním závodě zvítězil Jiří Čípa, v čase 46:33 minut. Po doběhu Jirka řekl:  „Trať byla poměrně těžká, pořád nějaké kopečky a změna tempa, ale právě tohle mám rád. Běželo se mi dobře a proto jsem moc spokojený.“ Druhý byl Tomáš Lichý (Salomon) doběhl za vítězem s odstupem za  48:05,  třetí Ladislav Kučera (Isarex Česká Třebová) v čase 49:56.

Mezi ženami zvítězila Adéla Esentiérová (Baláž Extreme Team) v čase 59:59,  před druhou Evou Galaczovou ( TJ TŽ Třinec) 1:00:29. Těsně za ní v čase 1:00:33 doběhla její oddílová kolegyně Helena Kotopulu, která se nedávno vrátila ze své úspěšné premiéry na havajském Ironmanovi.

Naše Darina Krausová ve své kategorii doběhla na krásném druhém místě v čase 1:05:37.  ,,Podobné tratě mi vyhovují. Proto jsem dnešní závod zaběhla v pohodě“ – svěřila se mi Darinka. Úspěšný byl i náš Pepík Kvita, který zaběhl  v čase  1:13:55 . Škoda, že pořadatelé nezařadili kategorii 60+, ve které by Pepík obsadil druhé místo!

Hostem  závodu byl olympijský vítěz v pětiboji  David Svoboda. Vedle toho, že se zapojil do hlavního závodu, se také ujal role patrona a startéra závodů dětí a s malými závodníky poctivě odběhal všechny věkové kategorie. „Děti mě pěkně prohnaly, u mnoha bylo znát, že se běhu cíleně věnují a že ho umí. Moc jsem si to tady užil. Do Beskyd se příliš často nedostanu, takže jsem se kochal kopečky, lidi tu byli prima, počasí téměř ideální, za mě zkrátka krásný závod, který bych všem doporučoval zažít,“ prohlásil David Svoboda.

„Na příští rok opět chystáme Školu běžeckého lyžování, Běžeckou školu Miloše Škorpila a také stále populárnější Triatlonový kemp s Ironmanem Petrem Vabrouškem,“ dodal šéf  Valachy Tour Vladimír Sušil.