Předsevzetí

Je 1.leden  2016.  Toto magické datum nás vybízí dávat si nová předsevzetí,  která  jsou  často stavěna na nereálných  základech.  Obzvlášť  když byla vyřčena v opojení  sektu.  Bublinky vidin se postupně rozplynou a po vystřízlivění záhy je všechno zapomenuto.

DSC_0134

Mám kamaráda Frantu, který rituál předsevzetí opakuje několikrát v roce. „Přestanu kouřit, začnu hubnout, budu sportovat.“Již mě nebavilo  poslouchat jeho  ohrané ciráty a jednoho dne jsem ho zaskočil výzvou: „Tady je tisícovka. Pokud shodíš do čtvrt roku deset kilo, je tvoje. Navíc ti poradím jak hravě zvládnout tuto překážku.“ Při pohledu na bankovku jeho oči zazářili štěstím. Plácli  jsme si a ještě v ten den jsme se vydali na první trénink. Rychlá chůze lesem se mu zamlouvala. Když  jsme se loučili, postřehl jsem, že má na čele krůpěje potu, což jsem považoval v úvodu za úspěšnou terapii. Další den jsme vyjeli na kolech. Pak jsme se sešli v sauně. Mezitím si Franta upravil jídelníček . Terapie  přinášela výsledky. Úbytek váhy po měsíci byl tři, další měsíc čtyři  kila.  V rozhodující  fázi se mi kamarád ztratil z očí. Nezvedal mobil, nereagoval na e-maily. Rozhodl jsem se proto, jej  zaskočit neočekávaným tahem. Zazvonil jsem na něj u vchodu do paneláku a změněným hlasem jsem mu sdělil, že obdržel zásilku. Vějička zabrala.  Když jsem vystupoval z výtahu, spadla mi čelist. Franta stál opřený o dveře. Na pravé noze měl sádru. ,,Ty pošťáku, já ti dám balík!“ Vyhrkl na mne vodopád štiplavých nadávek. „Při seběhu z kopce jsem si pochroumal kotník. Tady je výsledek moji sázky!“  Po půl roce jsem  jej zahlédl v zahradní restauraci, kde bavil  své známé svými prostořekými  bonmoty.   Pod tričkem se mu rýsovalo panděro, kterým stačil ozdobit svoji tělesnou schránku.  Přiznám se,  že i když jsem neprohrál sázku, byla to i moje porážka.

Pivo dělá hezká těla. Nebo ne? Návod jak se zbavit bříška nejenom pro muže.

Pivo dělá hezká těla. Nebo ne? Návod jak se zbavit bříška nejenom pro muže.

Je 1. leden 2016. Mnozí z vás si dali  dnes předsevzetí. Budiž předchozí příběh i pro vás poučením!  Přeji vám ať se naplňují vaše snažení a touhy. Ale bez odříkání a sebezapření to nepůjde….

J.Harašta

 

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice