Bilance a vize drobnohledem našich běžců

Jaký byl předcházející rok a co nás čeká letos? Nedalo mi to a oslovil jsem některé naše běžce na prahu nového roku, ať mi zodpoví na pár zvídavých dotazů.

1.Který  závod se Ti v předcházejícím roce vydařil nejvíc?

2. Porušil jsi o vánocích zaběhnutý režim? 

3.Jaké máš cíle  pro letošní rok? Chceš lámat ,,osobáky” anebo běhat  pro radost. Na který závod se nejvíc těšíš?

DSC_0775

            Jakub   A m b r o s

1.Velmi dobrý pocit jsem měl z Běhu okolo Pálavy, který se konal na konci dubna. I přes tréninkové manko se mi podařilo držet s nejlepšími a vystupňovat tempo. Celkové druhé místo pak bylo odměnou.

2.Porušil jsem zaběhnutý režim tím, že jsem si přes letošní svátky mnohem lépe odpočinul než v předchozích letech a i více trénoval. S přítelkyní Luckou jsme se závěrem roku byli proběhnout, navštívili jsme psí útulek a vyrazili na pár procházek spojených s geocachingem. Na Silvestra jsem se ještě zúčastnil tradiční etapy Lysacupu.

3.Chtěl bych hlavně běhat pro radost, vylepšené ‚osobáky‘ budou třešničkou na dortu. Rád závodím na štafetovém závodě Free Litovel Bobr Cup a v posledních dvou letech jsem si oblíbil i výše uvedený Běh okolo Pálavy, který se koná v krásném prostředí Pálavských vrchů a za příjemné pořadatelské i divácké kulisy.

DSC_0908

 Václav     B i t a l a

1.Loňská sezóna pro mě byla specifická. Místo zimní přípravy jsem ležel s operovaným kolenem, takže jsem zmeškal celou zimní přípravu. Závodní sezónu jsem zahájil později. Jako nejpovedenější závod považuji 4.kolo 1.ligy v Třinci, kde jsem si vylepšil osobák na 3 000m časem  8:57 min. a na  1 500m jsem vyrovnal svůj dosavadní nejlepší výkon : 4:14 min.

2.Vánoční svátky moc sportovní nebyly, měl jsem lehké zdravotní problémy.

3.Plány na nadcházející rok nějaké mám, určitě chci závodit pro radost a když to půjde až na osobáky zlobit se nebudu :-).

DSC_0093

           Darinka   K r a u s o v á

1. V minulém roce se mi vydařila nejvíce Štramberská desítka, pak i pražský a olomoucký půlmaraton.

2. O vánocích jsem se snažila denně sportovat (pokud jsem nebyla v službě v nemocnici) – běh, turistika, plavání, squash. Na Silvestra jsem se zúčastnila běhu ve Vrútkách  na 10km, kde jsem se umístila v kategorii na druhém místě a teď nás čeká Jizerská padesátka.

3.Cíle na letošní rok? Užívat běhu bez bolestí:))možná skusit i maraton… Jinak se teším opět na B 7, letos  s moji kamarádkou z plavání v kategorii short distance.A teším se na každý závod Lašské běžecké ligy, kde potkávám prima lidi:)

DSC_0049

           Jan    Z  á m e č n í k

1.Nejvíce se mi asi vydařil Hradecký půlmaraton. Tam jsem poprvé zaběhl tuto trať v tempu pod čtyři minuty na kilometr. Trať Hradeckého půlmaratonu se mi také nejvíce líbila.

2.Zaběhnutý režim jsem částečně porušil. Ochutnávání všech těch dobrot, které se o Vánocích nabízí, není totiž úplně vhodné pro následný trénink 🙂 Takže jsem sice odběhal celkově 360 km za prosinec, ale přes Vánoční svátky to bylo v notně pomalejším tempu. Z tohoto důvodu jsem vynechal i plánovaný Štěpánský běh Porubou. Zato jsem si užil Silvestrovský běh u nás v Hodslavicích, kde jsem závodil jako Forest Gump. Viz přiložené foto.

Clipboard01

Zde jsou i odkazy na dva články o této události:

http://www.hodslavice.cz/aktuality/872-silvestrovsky-beh-2015—vysledky
http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/v-hodslavicich-bezel-i-forrest-gump-20151231.html

Závod se vydařil, i když jsem skončil druhý, sekundu za Lukášem Merendou.

Také jsme se s rodinou zúčastnili dvou volejbalových turnajů (děti zatím v roli diváků, ale to nevadí). Se ženou jsme byli na Javorníku, což není pro mě žádný převratný výkon, i když já si dal 7 z 9 km bosky. Ano, ten bosý magor na Štěpána na Javorníku jsem byl nejspíš já. Takže aktivit bylo více než dost.

3.Letos bych chtěl zvládnout obojí. Lámat běháním osobáky pro radost. Jinak cíle jsou jasné: 5 km za 17 minut, 10 km za 36 minut, půlmaraton pod 1:20. Letos navíc poběžím první maraton a tam bych se rád dostal pod tři hodiny. Také bych letos rád pokořil hranici 3 000 naběhaných kilometrů. Letos mi chybělo pouhých 27 km, ale když započítám i běh na lyžích, tak už mám splněno i za loňský rok. Hlavním cílem pro mne však zůstává běhat bez zranění, což přeji i všem ostatním běžcům.

DSC_1052

           Saša    N e u w i r t h

1.Určitě za nejlepší závod považuji vítězství v kategorii 60+ na Hornické 10 a především čas 38:46, kterým jsem splnil svůj cíl pro rok 2015. Celkově jsem se sezonou 2015 spokojený, protože i přes některé zdravotní problémy se mi podařilo vyhrát v kategorii 27 závodů ze 30, pouze 2 x jsem byl druhý a jednou třetí. Rovněž jsem vyhrál všechny 3 poháry, kterých jsem se zúčastnil, tj. Moravskoslezský běžecký pohár, Lašskou běžeckou ligu a Frenštátský běžecký pohár. Také si velice cením účast na Ekiden Maratónu ve Francii, kde jsem byl součástí stříbrného týmu z našeho klubu.

2.Zaběhnutý režim jsem porušil nejen o Vánocích. Celý prosinec se nesl v duchu oslav mých 60. narozenin, ale setkání s přáteli, příbuznými a známými stálo zato. Také jsem se rozhodl, že po 12. leté abstinenci se již nebudu bránit občasné nebo spíše příležitostné sklence dobrého vína. Konec roku mě zastihl s nárůstem 2 kg, i když jsme s rodinou sportovali, absolvoval jsem v prosinci tři závody, kromě toho jsem si párkrát zahrál tenis, několikrát jsme si i s manželkou a synem zaběhali a bylo i pár výšlapů po okolních kopcích.

3.Pro letošní rok mám jediný sportovní cíl, a to vytvoření nového českého rekordu v maratónu v kategorii 60+. Dosavadní rekord drží Ján Korytár časem 2:56,12 . Chtěl bych se připravit na čas 2:50- 2:55 a budu mít dva pokusy. V květnu na maratónu v Praze a v říjnu v Košicích, což je i závod, na který se nejvíc těším, protože je to moje srdeční záležitost z doby nejlepších běžeckých let. Samozřejmě budu běhat i další závody, ale ty budou v rámci přípravy z plného tréninku. Doufám, že vydrží zdraví, protože bez něj se sportovní cíle těžko plní, a to přeji všem běžcům našeho klubu, zdraví a sportovní úspěchy.

DSC_0919

                Petr   M r k l o v s k ý

1.Těžká otázka hned na začátek… Protože jsem si vloni neudělal osobák na žádné distanci, musím najít jiné kritérium. Potěšilo mě, že jsem ve zdraví zvládl Lysohorský čtyřlístek, užil jsem si květnový deštivý maraton v Salzburgu s výhledem na zasněžené Alpy, výkonem nejhodnotnější byl asi podzimní maraton v Hradci Králové. A nejhorší zážitek ? Jednoznačně horský Slezský maraton, kde jsem pár kiláků před cílem špatně odbočil (spíš neodbočil a dál sledoval širokou cestu), díky čemuž jsem seběhl do jiného údolí a musel jsem se vracet znovu na kopec!

2.Porušil jsem zaběhnutý režim, běhal jsem víc 🙂 ! Za poslední týden roku 2015 mám v deníčku 103 km a přes 4 000 výškových metrů. Jako každoročně jsme s rodinou stihli pár výletů v Orlických horách a protože syn Ondra taky běhá, tak bylo i pár společných tréninků. Jen škoda, že na mě na každém kopci musí čekat… – že by za to mohl ten věkový rozdíl 33 let ?!

3.Lámání rekordů je můj každoroční cíl. Pod vedením mých trenérů M+R se soustředím na všechny trasy od pětky výše! Těším se na maraton v nějakém pěkném městě, kde jsme s rodinou ještě nebyli a plánuji i další trailový závod v Jeseníkách nebo v Tatrách.

Všem dotázaným děkuji za příspěvky, s přáním ať se naplní jejich cíle! 

 

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
1 komentáře “Bilance a vize drobnohledem našich běžců
  1. Roman/HOLKI napsal:

    Anketa se mě líbí a dobrý nápad od Jirky.
    Sašovi přeji ať to dá ten rekord a všem hlavně zdraví v nové sezóně jak bylo napsáno bez toho to nejde.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice