Vítěze zdobí skromnost

Honza  Reček  je nenápadný kluk. S koníčků  dominantní roli v jeho životě hraje  běh.  V rámci regionálních závodů  často stojí na stupních vítězů. Snad i proto , že měl jistou výhru  v rámci Lašské běžecké ligy 2015, se rozhodl vynechat  „ Běh kolem koupaliště“ a  vybral  si  náročný závod v rámci  LYSACUPU . Po doběhu na vrchol  královny Beskyd se otočil  s cílem co nejrychleji  přijet do Kopřivnice.  Stihl to  v rekordním čase  a  záhy si převzal  cenu.  I z toho důvodu jsem se rozhodl  mu položit pár otázek.

DSC_0212

Honzo, jakému sportu jsi se věnoval v dětství ?

Od sedmi  let jsem hrál deset roků  hokej za místní klub HC Kopřivnice.  Souběžně jsem hrál  až do svých 24 let fotbal za FC Vlčovice-Mniší.  Prostě  mě bavi sport v jakékoliv podobě.

 Kdy a z jakého popudu jsi začal běhat?

První běžecké kroky si nepamatuji, ale počátečním  impulsem  byla pro mne  „Štramberská desítka“ v roce 2010. Záhy jsem se přesvědčil, že tento druh sportu mě bude bavit do budoucna nejvíc.

 Radil Ti někdo při tréninku,anebo jsi „samouk?“

Čerpám rady z různých zdrojů, ale systematicky mě nikdo netrénoval a ani netrénuje.  Až letos jsem si navíc začal vést tréninkový deník, ale musím říct, že to není jen o běhu. Snažím se zařazovat mezi aktivity in-line brusle, kolo, hokej, plavání, občas jdu na  túry po místních kopcích.

Trénuješ pravidelně , anebo běháš kdy máš čas?

V posledních dvou, třech letech se dá hovořit o nějaké pravidelnosti. V tomto roce to bude o málo víc než loni, takže mám natrénováno  kolem 3 100 km. Běhám většinou ve večerních hodinách, anebo  v době, kdy to nekoliduje s jinou událostí. Prostě nějaká ta hodinka se vždycky najde.

Lysacup  se řadí mezi  nejnáročnější  závody v okolí.  Zajímalo by mě, proč  jsi se rozhodl  pro účast  na  této náročné akci.

Vloni  mě oslovil Karel Tomanec, který vede tým Vinotéka u Karla Frenštát p. R. a slovo dalo slovo. Absolvoval svůj prvním ročník Lysacupu a letos jsem se v této aktivitě rozhodl pokračovat.  Láká mě na tom to, že každá etapa je specifická,  s tím že se  cíl je na Lysé hoře, završený „pípnutím čipu“ při doběhu. Navíc se jedná o pohyb v přírodě, co je pro mne absolutní výhra.

Kromě dnešního  běhu , jsi absolvoval  všechny závody  LBL 2015. Který  se Ti líbil nejvíc a proč?

Kdybych měl vybrat jeden, tak nejvíc se mi líbil ,„Běh oborou.“ Ovšem veliký  dík patří pořadatelům za všechny akce, protože každý závod v rámci LBL má své kouzlo a charakteristiku. Celkově se jedná o pestrý seriál závodů v atraktivním prostředí.

Děkuji Ti za rozhovor a přeji Ti hodně úspěchů v osobním životě a ve sportu!

DSC_0443

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice