Pohodové SETKÁNÍ

Ženy se v minulosti  scházely u  draní peří, muži  poseděli u dobrého vínka. Tato tradice u nás postupem času  vyšuměla. Proto jsem si  v duchu říkal: ,, Proč neobnovit rituál scházení se  s kamarády“. Obzvlášť se skupinou lidí, kteří  jsou naladěni na stejné frekvenci. Tak se ve mne zrodila myšlenka s prostořekým názvem  SETKÁNÍ.

Ještě den před  akcí jsem neměl docela jasno  o programu. Sedl jsem si k počítači a psal scénář k písni Child in Time  od skupiny Deep Purple.   Zdálo se mi to málo . Při poslechu  skladby od Michala Tučného  o Lojzovi, byl na světě další nápad. Pak jsem z hluboké studny vtipů  vylovil ty největší špeky a hodil jsem je na papír.  

Příznám se, že i pro mne byl nejdojemnějším kouskem večera houslista Vašek Kopelec, který  zahrál virtuozním způsobem  Montiho Čardáš.Elektronické klávesy mistrně ovládá Dušan Brus.I jeho vystoupení  mělo vysokou úroveň. Dopoledne Dušan studuje na konzervatoři, odpoledne vyučuje na ZUŠ a večer si chodí zaběhat. Věřím, že po ukončení studia se zviditelní v dresu Lašského běžeckého klubu.

Celý večer se nesl v duchu  pohody a uvolnění. A to bylo mým záměrem:    ,, Odbourat bariéry nedorozumění a  dát volný průtok dialogu, s dominantním tématem  BĚH.“ Tato myšlenka se vydařila. 

 Děkuji svoji manželce za tolerantnost a velikou pomoc. Jsem vděčný Aleně Peterkové, že  přijela  k nám  i s manželem,  masivní  účasti Seitlovců, MK Kopřivnice, kamarádů z LBK a dalších běžců. 
Moje žena si dala před akcí viagru, aby vydržela stát v kuchyni. Měla přitom řadu pomocníků- Irču, Pavlínu, Lenku, Lojzu. Děkuji Radkovi, Milošovi, Sašovi  a řadě dalších kámošů za pomoc.
Další ráno jsem se  probudil unavený. Rezonovaly ve mne vzpomínky na předcházející večer. Všechno se obešlo v pohodě a bez průšvihu. Byl to uragán, který mě odnesl daleko do krajiny  pohody, klidu, dobrých přátel.
Již teď se těším na další společnou akci, kdy se  znovu  nechám unášet v turbulentním víru parádní nálady.

Stanislaw  Skomorowski je autorem fota z dramatické scénky – U zubaře. ,,Někdo trpí, někdo se směje.“ Tak je to i v životě.

(  Na fotografování nezbylo moc času.Na naše rajče jsem umístil pár svých záběrů a od. S.Skomorowského )

Označeno v Nezařazené, Reportáže
6 komentářů “Pohodové SETKÁNÍ
 1. Raduz napsal:

  Byl to opravdu krásný večer strávený s partou skvělých lidiček:-) Děkujeme ŽORŽI!!!
  Raduz a ekipa z MK Seitl

 2. Anonymous napsal:

  Ahoj Jiří,
  Už znám recept na regeneraci po maratonu.Přijet na večírek do Kopřivnice a zapomenout že jsem v ten den běžel maraton.To myslím fakt vážně.Trochu jsem po závodě kdy jsme dost vymrzli přemýšlel že si toho nakládam na sebe dost a jet ještě hned po vyhlášení z Ostravy do Kopřivnice na kluzké zasněžené silnici je další nápor (pár aut už v příkopech) a chvílemi jsem chtěl svou účast na večírku vzdát.Jsem rád že jsem to překonal a vyplatilo se.Užili jsme si to s Adélou i Aničkou, něco popovídali,zatančili v závěru i nějaký EXTRÉM tanec a scénky.Malá Anička dnes všude vykládala že tančila a říkala babičkám že dělala rukama jako ostatní.Tvůj záměr se podařil a bylo nám fajn a vidět staré známe tváře a legendy s kterýma jsem se už něco naběhal.Takže příští rok po maratonském Dubničkovi všem doporučuji zapsat si do svého běžeckého kalendáře také Večírek LBK.

  Roman,Adéla,Anička a v autě na parkovišti čekající psi Lajka,Lola,Markíza a chudák Cant který se z toho nachladil.

 3. Jiří Harašta napsal:

  Předcházející příspěvek od Romana mě vrátil do minulosti. Před dvaceti lety po Malokarpatském maratonu se pořádal večírek. Většina z nás byla zmožena porcí naběhaných kilometrů. Sotva jsem chodil, ale nechal jsem se přemluvit svými kamarády a zůstal jsem. Nedalo mi to, když začala hrát hudba, šel jsem tančit. Moje strnulé tělo se pomalu rozhýbávalo. Po půlnoci jsem již skákal v rytmu rocknRollu. Z večírku jsem odcházel nad ránem. Tato emotivní vzpomínka mi zůstala doposud paměti a často se k ní vracím…. Žorž

 4. Anonymous napsal:

  Jirko, ještě Ti pošlu fotky a videa z večírku.Některé jsou tedy exkluzivní až ze závěru celé akce:-)Roman/HOLKI

 5. Anonymous napsal:

  Velká poklona Jirkovi, Lojzovi a jejich ženám a zároveň dík všem zúčastněným za příjemné odpoledne a podvečer. Je v životě důležité se v tom spěchu chvíli zastavit a nadechnout a vidět spokojené známé tváře. Julie a Saša Neuwirthovi

 6. Anonymous napsal:

  Děkujeme Žoržovi, jeho paní a všem kamarádům za organizaci perfektní akce, která svedla dohromady dobrou partu běžců a dobrou náladu všech zúčastněných. Jarka a Pavel Rýdlovi

Facebook
AK EZ Kopřivnice