Lysacup zpestřila sněhová nadílka

Předpověď meteorologů se  naplnila. Na horách sněžení a v nižších polohách mrholení, déšť.

,, Ve sněhu neběhám“ – to je výrok řady běžců a z toho důvodu,  končí účast na Lysacupu.
Po startu závodu se v rozbředlém sněhu  běželo  stěží, ale postupně se stoupající nadmořskou výškou  se vybíhalo lépe. I když sněžilo stopu ušlapávali turisté.
Překvapivým vítězem se stal teprve osmnáctiletý  Tomáš Lichý(Skialp  Beskydy ) v čase  41: 56 min. Druhý byl Petr Hudeček ( ( mo ) mentálně opavské dupy ). Třetí doběhl do cíle  Tomáš Čer  ( BK SAK Karviná )  za 42:41, který si hlídal  vedoucí pozici v seriálu závodů Lysacupu s Ladislavem Sventkem ( nov – 8 run,Sk ). Náš Tomáš Polášek doběhl v pohodě 35.
V ženách si počíná suverénním způsobemTamara Stonová ( Fialové kobry ). Zvítězila  s velikým odstupem před juniorkou  Míšou  Sikorovou ( TJ TŽ Třinec ).  
O víkendu  pokračuje  náročný seriál Lysacupu se startem v Lubnu. Jistě to bude náročné, ale pro řadu běžců je  to hozená rukavice, pro kterou se vyplatí ohnout.
Fotogalerie ze závodu je v příloze vpravo.
Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “Lysacup zpestřila sněhová nadílka
 1. Raduz napsal:

  Žorži, dík za pěkné momentky… těším se na setkání s Vámi na párty…

 2. Jiří Harašta napsal:

  Smekám před běžci Lysacupu.Záběry okolní krajiny evokují ve mne myšlenku otevřeného mrazáku.Zvolit vhodné oblečení, obuv, riziko podklouznutí a řada dalších zákeřných nástrah. Nedivím se, že mi občas zastávkoval foťák.

  Teď již žiji SETKÁNÍM.Není to jednoduché připravit megaakci. Nechci nic podcenit. Kéž by se nám vše povedlo! Žorž

 3. mirek m napsal:

  Moc krásné fotečky !!! 🙂

Facebook
AK EZ Kopřivnice