Lysacup zpestřila sněhová nadílka

Předpověď meteorologů se  naplnila. Na horách sněžení a v nižších polohách mrholení, déšť.

,, Ve sněhu neběhám“ – to je výrok řady běžců a z toho důvodu,  končí účast na Lysacupu.
Po startu závodu se v rozbředlém sněhu  běželo  stěží, ale postupně se stoupající nadmořskou výškou  se vybíhalo lépe. I když sněžilo stopu ušlapávali turisté.
Překvapivým vítězem se stal teprve osmnáctiletý  Tomáš Lichý(Skialp  Beskydy ) v čase  41: 56 min. Druhý byl Petr Hudeček ( ( mo ) mentálně opavské dupy ). Třetí doběhl do cíle  Tomáš Čer  ( BK SAK Karviná )  za 42:41, který si hlídal  vedoucí pozici v seriálu závodů Lysacupu s Ladislavem Sventkem ( nov – 8 run,Sk ). Náš Tomáš Polášek doběhl v pohodě 35.
V ženách si počíná suverénním způsobemTamara Stonová ( Fialové kobry ). Zvítězila  s velikým odstupem před juniorkou  Míšou  Sikorovou ( TJ TŽ Třinec ).
O víkendu  pokračuje  náročný seriál Lysacupu se startem v Lubnu. Jistě to bude náročné, ale pro řadu běžců je  to hozená rukavice, pro kterou se vyplatí ohnout.
Fotogalerie ze závodu je v příloze vpravo.
Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “Lysacup zpestřila sněhová nadílka
  1. Raduz napsal:

Žorži, dík za pěkné momentky… těším se na setkání s Vámi na párty…

2. Jiří Harašta napsal:

Smekám před běžci Lysacupu.Záběry okolní krajiny evokují ve mne myšlenku otevřeného mrazáku.Zvolit vhodné oblečení, obuv, riziko podklouznutí a řada dalších zákeřných nástrah. Nedivím se, že mi občas zastávkoval foťák.

Teď již žiji SETKÁNÍM.Není to jednoduché připravit megaakci. Nechci nic podcenit. Kéž by se nám vše povedlo! Žorž