Perličky ze závodu

  • Včetně nultého ročníku nevynechali svoji účast a počtrnácté absolvovali tento závod – Jiří Engliš  ( 1938 ) CVK Opava, Miroslav Vrobel ( 1961 ) Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, Zdeněk Zeman ( 1968 ) Všechovice. Nejvíc si vážím  účasti  Jirky Engliše z důvodu, že byl navíc nejstarším účastníkem tohoto běhu.
  • Bohatá byla mezinárodní účast. Tvořili ji běžci ze sedmi států:  Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny, Anglie, Španělska a Maďarska.
  • Šéfmenežer maďarského týmu  mi sdělil  v e-mailu, že na náš závod  přijede trio keňanů, které přiveze  řidič z Maďarska. Jenomže po závodě jsem zistil, že to nebyl  ,,ledajaký řidič.“ Jmenoval se  Istvám Kovács (1971). Doběhl na jedenáctém místě v čase 1:23:10 hod. Škoda, že u nás nenáme podobné ,,klubové, řidiče“….
DSC_0424

István Kovács těsně po doběhu do cíle

  • Poprvé se zapsali do výsledkové listiny tři starostové. Z tohoto souboje vyšel vítězně rožnovský Radim Holiš (1975) doběhl v čase 1:48:42 hod. Zdeněk Porubský(1970) z Vigantic  2:03:30 hod. a  Wlodzimiez Žak (1968) z polského Myszkówa byl v cíli za 2:36:49 hod. Radim Holiš po doběhu řekl: ,,Sport mám v krvi, protože mi pomáhá odreagovat se od každodenní psychické zátěže. Moji dominantní zálibou je lyžování.“
  • Do Kopřivnice tradičně přijíždějí běžci z partnerských měst. Letos tento závod absolvovalo pět běžců z polského Myszkówa a sedm z německého Zwonitzu.
  • DSC_0095

    Část výpravy z německého Zwonitu při prezentaci

  • Sliby se mají plnit. Vloni mi sdělili běžci z německého Zwonitzu, že přijedou do Kopřivnice na kolech. Z počátku jsem to považoval, za utopistickou teorii. Svůj slib ale naplnili. Jejich tým tvořila dvanáctičlenná výprava. Názorně dokazují, že nejen běhat, ale provozovat i další doplňkové sporty.
  • Časomíru již druhým rokem zajišťovala firma TimeChip. To, že nebyly k výsledkové listině závažnější připomínky, nasvědčuje fakt, že  Martin Kupec se svým týmem, odvádí precizní práci.

———————————————————–

 Čtenáři našeho webu. Pokud máte další perličky k tomuto závodu,  zašlete mi je na e-mail: jiri.harasta@ktknet.cz . Předem Vám děkuji.

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice