Postřehy z Běhu rodným krajem Emila Zátopka

DSC_0518
Po 8 letech jsem se opět zúčastnil běhu Emila Zátopka, takže mám-li srovnávat s dřívějšími ročníky, organizačně to opravdu šlape a nenašel jsem zádrhel, že by něco nefungovalo. Překvapilo mě, kolik lidí povzbuzovalo kolem trati a bubeníci na okraji Rožnova, to by vyburcovalo i nové cukry, pokud by mi v závěru závodu došly. Naštěstí nedošly, takže jsem vcelku neopotřebován proťal cíl.
Na fenomenálního Miloše Smrčku jsem neměl, tak jsem raději hlídal svoji tělesnou schránku, aby po různých zdravotních peripetiích celý běh vydržela, když musím uznat, že běh je opravdu náročný. Neustále slyším o globálním oteplování, ale divím se , že se ještě někdo nezamyslel nad globálním zvyšováním kopců. Teda mně osobně připadalo stoupání k prameni Jičínky minimálně o kilometr delší než dříve. Naštěstí poučen z Palkovic jsem se v průběhu stoupání raději díval do země, ať nevím, kolik toho je ještě nahoru. Závěrečná fáze po závodě v Dřevěném městečku, to nemá chybu, protože to dřívější přesunování s mnoha kilometry v nohách, to bylo za trest. Tak ještě příště nezapomenout občanku pro výběr odměn a jsem připraven to příští rok zkusit zas.
Závěrem ještě můj osobní silný zážitek. Cestou k autu při odjezdu jsem se potkal u parkoviště se senátorem Čunkem. Překvapilo mne, že mě oslovil a řekl, že jsem pro něj inspirací. Ani nevím, čím jsem si to zasloužil, jak moc a odkud mě zná, tak jsem mu poradil, kde se ve Vsetíně dobře běhá, znám to tam, protože syn hrával tři roky za Vsetín tenis, tak jsem tam často pobíhal. Jsem rád, že se našeho závodu zúčastňují osobnosti jak ze sportu tak i jiných oblastí a hlavně, že to není komerční záležitost, což v dnešní době různých ,,Runů,“  ,Superrunů“ a ,,Extrarunů Free Open“ je opravdu vzácnost.
Saša Neuwirth
——————————————————————————————————————

Poprvé se našeho závodu zúčastnil  běžec ze Španělska. Přijel k nám se svou přítelkyní. Nedalo mi to a oslovil jsem je, ať mi řeknou své dojmy po závodě.

DSC_3349

Usměvavý Antonio Portero ve Veřovicích . (Foto Tomáš Pop)

Antonio  Portero pracuje jako vědecký pracovník na VŠB TU Ostrava. Ve volné chvíli si rád zaběhá. V minulosti absolvoval několik maratonů a půlmaratonů. Na dnešním závodě si cení, že si mohl ověřit svoji formu s ostřílenými harcovníky, kteří jsou ve svém sportu mnohem  dál, na vyšší úrovni.  Trasa závodu byla náročná, obzvlášť výběh nad pramenem Jičínky. Antonio má pouze  jedinou připomínku, bylo by hezké kdyby při doběhu do cíle, každý běžec obdržel  medaili. Určitě si to za svůj výkon zaslouží!

DSC_3481

Radka Přichystalová v doprovodu s Jenkerem Falkem z německého Zwonitzu ( Foto Tomáš Pop)

Radka Přichystalová dodala: ,,Pro mne to byla obzvlášť náročná trať, protože trénuji v rovinatém terénu, kolem jezer a to pouze třikrát v týdnu. Stoupání do kopců mi dalo pořádně zabrat. Nejnáročnější pasáž pro mne bylo taky jako u Antonia,vystoupat do sedla nad pramenem Jičínky a poslední dva kilometry před cílem. Přesto se mi trasa závodu moc líbila. Jsem šťastná, že se mi podařilo doběhnout do cíle v časovém limitu. Skvělí byli lidé povzbuzující u tratě a obzvlášť děti. Na závěr chci poděkovat organizátorům akce za perfektně připravený závod!

 

 

 

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice