Perličky k Běhu rodným krajem Emila Zátopka

Traťový rekord drží v kategorii mužů Polák Jakub Burghard (Demolex Bardejov ) časem 1:11:21 hod. v kategorii žen Jana Klimešová ( USK Praha ) 1:25:46 hod.

Rekordní účast běžců byla v roce 2005 – 205 běžců, kdy byl tento závod zařazen do MČR veteránů. Loňská účast byla 204 běžců.

Muži mají na 2. a 10. km prémie ( Štramberk a Veřovice ), ženy na 5. km ( Ženklava).

Od loňského roku se poprvé v se vyhlašovala kategorie mužů nad 70 let.

Letošního závodu se zůčastní běžci z partnerských měst Kopřivnice : Trappes – 7 běžců, Myszków – 7 běžců, Zwonitz – 5 běžců, a Castiglione del Lago – 2 běžci ( tyto údaje jsou předběžné ).

Vzhledem k tomu, že se v roce 2002 uskutečnil 0- tý ročník, v loni jubilejní desátou účast zaznamenali tito běžci:

Miroslav Vrobel ( 1961 ) Maraton klub Kopřivnice
Jiří Engliš ( 1938 ) CVK Opava
Zdeněk Zeman ( 1968 ) Všechovice

Zatím se k 13.září 2012 přihlásilo do závodu již 237 běžců.

Po dvouměsíčním vyjednávání s p. Benedekem se mi povedlo domluvit se na účasti tří keňanů. Přijedou Elisha Kiprotich Sawe, David Kipchoech Ndusu a Wycliffe Kipkorir Biwot a dvě maďarky Judit Holding Nagy ( vloni skončila druhá) a Agens Kiss. Všichni startují v barvách Benedek teamu.

Již teď je nasnadě otázka, zda bude překonán dosavadní traťový rekord. Saweho jsem viděl letos ve Velkých Albrechticích, kde zvítězil na desetikilometrové trati v traťovém rekordu za 29:47 min.

Elisha Kiprotich Sawe v červnovém Běhu Velkými Albrechticemi ( Foto J. Harašta )

Vzhledem k tomu že je tento závod zařazen do Českého běžeckého poháru a Moravskoslezského poháru žijeme v očekávání, že se na startu našeho závodu objeví i česká běžecká špička…