Otestovali jsme formu na Májových závodech

Tradiční Májové závody letos proběhly v netradičním termínu a etapově, nicméně obsazení bylo tradičně kvalitní. V sobotu 30. 5. 2020 se ve Frýdku-Místku představily přípravky, v neděli pak starší kategorie.

Sobotní dopoledne patřilo Atletické lize minipřípravek (8 – 9 let). Dívčí i chlapecké družstvo Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice obsadilo shodně velice pěkné třetí místo. Nejvýrazněji se z kopřivnických malých atletů prosadil Matyáš Bernatík, který si domů odvezl hned tři zlaté medaile – z běhu na 60 m (9,85 s), z běhu na 300 m (53,42 s) a ze skoku dalekého (364 cm). Velice úspěšná byla i Olivie Pešatová, která zvítězila v běhu na 300 m dívek (53,38 s) a těsně druhá skončila v běhu na 60 m (9,86 s). Zlato pro kopřivnické barvy vybojovala ještě Karolína Bergerová v hodu kriketovým míčkem (24,62 m), bronz pak v téže disciplíně získali Michaela Buzková (21,76 m) a David Růža (28,13 m).

V sobotu odpoledne závodila starší přípravka v Beskydském poháru přípravek (10 – 11 let). V soutěži družstev jsme byli ještě o fous úspěšnější než dopoledne. Děvčata zvítězila, kluci skončili druzí! A medailové posty? I tady jsme jich dosáhli. Vítězství vybojovali Jan Chalupa v běhu na 60 m (9,03 s) a Barča Máchová ve skoku dalekém (3,64 m). Stříbro si odvezli Damián Lojek z hodu kriketovém míčkem (45,03 m) a Barča Závodná ze stejné disciplíny dívek (37,11 m). Bronz pak získali Sofie Šnyrychová v běhu na 60 m (9,16 s) a Stanislav Jabůrek v hodu kriketovým míčkem (44,72 m).

V nedělním klání mladšího žactva, žactva a starších kategorií jsme získali celkem 24 medailí. Zlato vybojovali: Mikuláš Kotek, ml. žáci (60 m 8,54 s, 150 m 20,64 s a skok daleký 439 cm), Daniel Hanzelka, st. žáci (60 m 7,91 s a 150 m 18,91 s), Adéla Tkáčová, st. žákyně (60 m 8,35 s a 150 m 19,92 s) a Nela Štefková, ml. žákyně (skok daleký 449 cm). Stříbro získali: Alexandra Huňková, ml. žákyně (2. 60 m 8,50 s, kriket 36,68 m a koule 9,89 m), Šimon Holub, ml. žákyně (2. 800 m 2:36,29 min. a kriket 47,60 m), Michaela Bělunková, st. žákyně (dálka 449 cm), Barbora Udvarosová, ml. žákyně (dálka 431 cm), Nela Štefková, ml. žákyně (150 m 21,73 s), Mikuláš Kotek, ml. žáci (kriket 49,64 m) a Adam Holenda, ml. žáci (koule 9,26 m). Bronz vybojovali: Kristýna Káňová, ml. žákyně (60 m 8,68 s, dálka 430 cm a 800 m 2:42,22 min.), Sofie Maierová, ml. žákyně (kriket 36,08 m), Dalibor Drda, ml. žáci (150 m 21,37 s) a Barbora Udvarosová, ml. žákyně (koule 9,63 m).

Gratulujeme medailistům i všem našim dalším závodníkům k výkonům a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu!!!