On the Road, Jiří Kozubík, 11. 5. 2020

Co dělat druhý prodloužený víkend v květnu, když je pořád všechno zavřené a nekonají se ani závody? Já vyrazil na trip v dodávce, který jsem si osobně pojmenoval „On the Road“.

Ve čtvrtek odpoledne cesta na Dolní Moravu, kde jsem zaparkoval na parkovišti na konečné autobusu hned u břehu řeky Moravy. Podvečerní procházka ke Slaměnce po jedné sjezdovce nahoru a po druhé dolů. První noc byla fakt kosa, teploměr mi vevnitř naměřil pouhé dva stupně. Jelikož to byla noční premiéra tohoto typu, trochu jsem to podcenil a na další noci už jsem byl poučen z chyb.

V pátek ráno výběh na Králický Sněžník kolem slůněte a pramene Moravy. Skoro stejnou cestou zpět dolů s odbočkou na Mléčný pramen. Na startu bylo úplně prázdné parkoviště, v cíli o pár hodin později ani jedno volné místo. Po obědě cesta do Orlických hor – zakotvil jsem u Šerlišského mlýnu. Odtud jsem se ještě vydal na procházku přes Masarykovu chatu na Velkou Deštnou – nejvyšší vrchol Orlických hor. V noci bylo asi 6 stupňů – pohoda 🙂

V sobotu ráno jsem vyrazil do Pekla na etapu TrailTour # 08 (50 běžeckých tras po celé republice – dlouhodobý virtuální závod), zrovna se tu měly konat farmářské trhy, tak tu byly manévry. Po běhu a návštěvě trhů jsem vyrazil na kole směrem k přehradě Rozkoš a následně úplně náhodou do Babiččina údolí. Po odpoledním návratu zpátky do Pekla jsem vyrazil směr Krkonoše do Horní Malé Úpy. Nicméně parkoviště zde byly zavřené a ty otevřené mají zákaz stání 23-7. Naštěstí mi pomohl místní pekař, který mě nechal parkovat u něj na dvorku. V noci pršelo a přestalo jen pár minut před tím než jsem vstal.

V neděli ráno budíček 4:00 a kolem Jelenky nahoru na východ Slunce na Sněžce. Odtud jsem pokračoval přes řetězový chodník mrknout na Luční boudu. Pak zpět a Obřím dolem do Pece, kde jsem byl „tak brzo“, že ani obchody ještě nebyly otevřené a musel jsem dvacet minut čekat. Poté zpátky nahoru do Malé Úpy. Po obědě jsem vyrazil na nejkrásnější českou přehradu Les Království a dále pak na Kuks, kde je etapa TrailTour # 36. Po svačině jsem to vzal přes Hradec Králové (tady je TrailTour # 12 a další bodíky do žebříčku) do Jeseníků. Zaparkoval jsem na Červenohorském sedle. V noci „vedro“ takové, že jsem ani nebyl ve spacáku zapnutý.

V pondělí dopoledne výběh na Praděd kolem Ovčárny. Totálně bez lidí, to jsem tady nikdy nezažil. Podobnou trasou zpět do sedla a pak už jen několikahodinová cesta zpátky do Kopřivnice.

Shrnutí:

760 km v autě
44 km na kole
113 km a +4300 m pešky nebo v běhu

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice