Červený kámen nejrychleji oběhl Kuba Ambros

Kvůli koronavirové pandemii a s ní souvisejícím zákazu konání hromadných akcí začal XXVII. ročník Lašské běžecké ligy později, než si kdokoliv z nás přál. Z termínové listiny nakonec vypadly čtyři závody, které se ovšem podařilo nahradit jinými. Jedním z nich byl i Běh okolo Červeného kamene, který si jako závod pamatují opravdu jen ti, co běhají již nějaký ten pátek.

Ve středu 3. června se v Janíkově sedla za ideálního počasí sešlo celkem 81 běžců, většina z nich zajisté po dlouhé závodní pauze lačnících porovnat svou formu s ostatními. Takto početné startovní pole se ani nevlezlo na úzkou cestu na startu a vznikl tak špalír, který se po startovním povelu vydal do prudkého stoupání hned v úvodu. Z průběhu závodu vám bohužel report nepřineseme, neboť náš štáb na trati tentokrát chyběl 🙂 Po 21 minutách a 47 sekundách však cílem doslova prolétl Jakub Ambros z našeho klubu, který tímto stanovil traťový rekord. Na další závodníky jsme si museli počkat více než minutu, kdy ze souboje o druhé místo vyšel lépe Marek Tretera z AC Sportguides Rožnov p. R. (23:08 min.), zároveň vítěz kategorie čtyřicátníků, před svým týmovým parťákem Danielem Mičolou (23:12 min.).

V ženách suverénně zvítězila v čase 26:50 min. Veronika Srníčková z Veřovic, první v kategorii ženy 19-34 let, druhé místo obsadila naše Darina Krausová (28:37 min.), jenž ovládla kategorii žen nad 35 let, a celkově třetí skončila mezi ženami Daniela Valová z Nového Jičína (29:35 min.). V mužích 50-59 let zvítězil Rostislav Trávníček z Frýdku-Místku (26:15 min.), mezi muži nad 60 let neměl konkurenci Petr Škrabánek z MK Seitl Ostrava (26:14 min.) a jedinými účastníky juniorských kategorií (16-18 let) pak byli náš Adam Hrček (28:39 min.) a Barbora Petřeková (Lyžaři Zubří, 38:16 min.).

Z našich zástupců se na pomyslné stupně vítězů, ačkoliv se v závodě tyto pozice nevyhlašovaly, prosadili Ondřej Dobiáš, třetí mezi muži do 39 let (23:20 min.), Milan Sochor, druhý v mužích 40-49 let (24:35 min.), Jiří Zátopek, třetí v kategorii mužů nad 60 let (31:07 min.), a Andrea Linhartová, třetí mezi ženami nad 35 let (31:13 min.).