Kubův hattrick a rekordní účast

„Rybský trhák“ 10.10.2020

V dnešní uspěchané době je většina lidí ve stresu a to se podepisuje na jejich zdraví. A přitom mnohdy stačí tak málo, věnovat se denně pohybovým aktivitám. Vím, že tuto zásadu dodržují  kondiční běžci, které motivuje účast na běžeckých závodech. Většině nejde o to, docílit co nejlepší  výsledek, ale o setkávání s lidmi stejného ranku. Tato úvaha mi nedala spát  několik dnů před „Rybským trhákem.“ V úvodní fázi  jsem si prostudoval aktuální nařízení vlády, obvolával různé instituce, organizátory běžeckých závodů z blízkého okolí. Když jsem si je seřadil, dospěl jsem k názoru, že při dodržení hygienických opatření, lze uspořádat  „Rybský trhák.“ Během pár hodin jsem sestavil organizační tým,  se kterým jsme šli v sobotu „ do akce.“

V sobotu dopoledne, po desáté hodině se začali houfovat u prezentace přichozí běžci, ze kterých vyzařovala radost. Tentokrát jsem neslyšel od nich kritické připomínky, spíš to bylo odhodlání zdolat náročnou sedmikilometrovou trať.

Pak v jedenáct hodin se vydalo rekordní 50 členné běžecké pole na obrátkový závod směrem ke Kocmínku. Favorit závodu, náš Kuba Ambros (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) tentokrát zvolil od úvodu volnější tempo. Hlídal si běžce na čelní pozici. Pak zaútočil ve vhodnou chvíli a potvrdil svou dominantní roli. Zvítězil v čase 25:23. Druhý byl další člen našeho klubu Milan Vinklárek za 25:51 a třetí  Jan Toman z Kopřivnice  v čase 26:14.Hezké čtvrté místo vybojoval náš David Mikala.

Vítězný Kuba Ambros docílil na „Ryském trháku“ hattrick, kdy ani potřetí za sebou nenašel přemožitele .Po závodě mi s úsměvem sdělil své dojmy: „Dnes jsem běžel  po značné zátěži a jsem upřímně  rád, že nepřijeli vážnější soupeři. Tentokrát mi šlo pouze o vítězství a ne o dosažený čas, takže jsem si hlídal  pouze čelo závodu. Jinak trasa a povětrnostní podmínky byly ideální.Soupeři přepálili start a na nastavené tempo neměli. To mi hodně pomohlo. Potřebují získat závodní zkušenosti, které se jim v budoucnu zajisté nabídnou.“

Dále z našich běžců AK EZK uspěli v  kategorii 40 +  David Hanke (27:56), doběhl druhý. Pepík Kvita(34:14) byl třetí v kategorii 60+. V ženách  v kategorii 35+ Darinka Krausová (32:29) obsadila třetí místo. Všem našim úspěšným běžcům blahopřejeme!

Zpestřením  závodního pole  byli manželé  Linhartovi z Rožnova pod Radhoštěm, keří  jsou členy našeho AK EZK. Jejich snahu  absolvovat závod, nepřibrzdil problém s hlídáním dvouletého syna Kiliana. Otěže zodpovědnosti si vzal na sebe tatínek Jiří, který se mi svěřil ze svými zážitky. „S kočárkem si  občas chodím zatrénovat. S oblibou absolvuji pětikilometrovou trasu s převýšením  cca 100 metrů. Dnešní závod v kopcovitém terénu byl pro nás pořádný „záhul.“ Na trase  jsem měl dvě zastávky. Kilianka jsem uklidnil  sucharem a pitíčkem, se sdělením, že brzy uvidí maminku. Nejvíc mě těší, že jsem  vyhrál sázku s manželkou Andreou, kdo bude z nás dvou lepší.

8.ročník „Rybského trháku“ se vydařil. Největší díky patří starostce obce Rybí paní Marii Janečkové, která zvládla v rámci hektického dopoledne, několik funkcí. Pochvalu si zaslouží celý organizační tým závodu.Věřím, že se zde sejdeme za rok v lepších časech…