Jirka uspěl v závodě „Karlštejn a lom Velká Amerika“

V sobotu  21. května se uskutečnil v rámci seriálu „Běhej  lesy“ závod Karlštejn, který se řadí k nejoblíbenějším. Celková  účast běžců se zastavila na čísle  2 706. Přilákalo je nádherné prostředí této středočeské lokality, ale i  atraktivní  trailový terén. Účastníci závodu si měli možnost vybrat ze dvou hlavních tras, kratší 13 kilometrové a delší 19 kilometrové. Protože Česko zasáhly v noci na sobotu silné bouřky, delší 19 kilometrová trasa musela být o 1,5 kilometru zkrácena kvůli popadaným stromům.

Obě trasy byly vytyčeny převážně po nezpevněných cestách a provedly závodníky přímo lomem Velká Amerika. Na 19 kilometrové trati zvítězil Martin Frelich s časem 1:12:35 a na druhém místě se umístil Patrik Bejček se ztrátou necelé minuty. O devět minut po Frelichovi doběhla s časem 1:21:39 Michaela Luňáčková, která se stala nejrychlejší ženou na delší trase.

Na  kratší13 kilometrové trati triumfoval Ondřej Váchal s časem 0:52:15. Mezi ženami byla nejrychlejší Johanka Šafránková, která závod zvládla lehce pod jednu hodinu.

Náš Jirka Kozubík (AK EZK) obsadil 14. místo v čase 59:37, v konkurenci 1 122 běžců, což je veliký úspěch. Po  závodě mi řekl: „Běžecký závod Karlštejn a Lom Velká Amerika je obzvlášť přitažlivý svou trasou v nádherném prostředí. Nejatraktivnějším úsekem  je seběh na dno lomu, který je v průběhu roku nepřístupný pro veřejnost. V úvodní fázi závodu jsem byl dvacátý, postupně jsem se vypracoval na 14. pozici.“

Pro nadšence trailových  závodů mám pozvánku. Pod hlavičkou „Behaj lesmi“ se uskuteční v sobotu 28. května v Čičmanech atraktivní běh, což je skvělá možnost, poznat rozmanitou slovenskou přírodu.