Dolnolhotská desítka plná rekordů

Již od samého rána zalilo okolní krajinu ostrými paprsky.Předpověď meteorologú se tentokrát naplnila. Rtuť teploměru vyšplhala téměř k třiceti stupňům.

Když se půlhodiny před startem objeví na pažitu fotbalového stadionu skupinka poklusávajících černochů, řada našich favorizovaných běžců zbledne. Tuší, že dnes nebudou mít šanci.

Hned po startu se odpoutávají afričtí běžci a již po pár metrech dávají najevo, že kdo ovládne čelní pozice v cíli.Na obrátce v Zátiší překonali běžci pětašedesátimetrové převýšení Vaňkovho kopce. Na tříčlennou skupinku Afričanů ztrácel pár vteřin Keneth Serem.

Od startu závodu uplynulo třicet minut. Moderátor graduje své vyprávění a předznamenává, že by mohl padnout traťový rekord. Za doprovodným vozidlem se objevuje trio běžců.Ve finiši se odpoutává Julius Lagay ( Unipes Team Nazbrzych ) a vítězí v čase 30:57 min. O dvě vteřiny za ním dobíhá Elsha Kiprotich Sawe ( Benedek Team ). Pouze s vteřinovou ztrátou na něj dobíhá třetí Edwin Yator ( Unipes Team Nazbrzych ).

V kategorii žen suverénně ovládla závodní pole osmatřicetiletá Maďarka Katalin Farkasová ( Benedek Team ). V cíli měla čas 39:01 min. Druhá doběhla s tříminutovým odstupem Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team ). Třetí byla Kateřina Bluchová ( SSK Vítkovice ) v čase 42:12 hod.

Z kopřivnických běžců největší úspěch sklidil Josef Kvita ( MK ) v kategorii veteránů nad 60 let doběhl třetí za 42:01 min. a Jirka Bednařík ( LBK) byl osmý.
V nabité hlavní běžecké kategorii uspěl Kuba Ambros ( MK ), který doběhl jedenáctý za 36:29 min.

Po desáté hodině bylo na běžeckém oválu živo.Pořadatelé poprvé zařadili běžecké soutěže od nejmenšího potěru. Po nich startovali žáci a žákyně.
Hned v úvodní kategorii zaskvěla Nikola Chovanečková z kopřivnické Atletické školky LBK. Zvítězila s náskokem.Navíc si Nikolka prodloužila trať příčným přeběhnutím.

Na závěr patří veliké poděkování hlavním organizátorům akce tandemu Mirek Miko a jeho syn Aleš, kteří zastřešovali generální sponzoring jejich firmou Liftcomp a.s.- výtahy.