Martin Keller ve vítězném tažení Běhu na rozhlednu Bílá hora

Dnešní noc má magický nádech. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku,jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodeností a letním slunovratem.
Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na sabat a také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých se daly nalézt poklady. Hlavním úkolem tohoto starého lidového svátku byla oslava plodnosti.

Místní Maraton klub Kopřivnice nehleděl na rituály a rozhodl se zorganizovat po loňském zkušebním nultém ročníku Běh na rozhlednu Bílá hora.

Možná i proto, že na zdejším dominantním pahorku – Bílé hoře ( 557 m.n.v. ) čekal Martina Kellera zbytek rodiny, vyběhl vítězně na její vrchol.

V kategorii žen si suverénně počínala Darinka Krausová. Po doběhu běžela vstříc své dceří, která sbírala jako žákyně, ostruhy při náročném výběhu do vrchu.

Třetí závod Lašské běžecké ligy 2012 měl své kouzlo. I když bylo na závěr dubna atypické třicetistupňové horko, v cíli převládal úsměv a pohoda.

Dalším závodem Lašské běžecké ligy 2012 bude 26. května Štramberská desítka. Téměř každý den otvírám složku s názvem tohoto běhu a snažím se řešit jednotlivé body rozsáhlého scénáře. Tento závod se musí vydařit!
Proto přijměte již teď na něj pozvánku. Srdečně zveme i Vaše ratolesti na doprovodní akci 3. ročník Běhu dětí Národním sadem.

PS
Výsledky závodu naleznete na stránkách Maraton klubu Kopřivnice http:// www.atletikakoprivnice.cz

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice