Deštivý Myszkow na krátké trase ovládl Jiří Kramoliš

Jak už je dobrým zvykem, tak i letos přišla pozvánka na běžecké závody do Myszkowa, které je polským partnerským městem Kopřivnice. Delegaci členů AKEZ reprezentovali dva talentovaní běžci Heinz Hejduk a Jirka Kramoliš, ke kterým se přidali dva veteráni Petr Navara a Josef Kvita.

Samotný zájezd do Polska popsal právě posledně jmenovaný Josef Kvita:

Do Myszkowa jsme dorazili v sobotu odpoledne kde nás přivítal Přemysla Cichor. V tuto dobu silně pršelo, proto jsem šli rovnou na bohatou večeři, při které probíhala plodná partnerská diskuze s Přemyslem a jeho kolegou. Po večeři už jsme jen relaxovali na zítřejší závody.

Ráno bylo deštivé, ale náladu nám vylepšila výborná míchaná vajíčka. Závod měl čtyři distance – hlavní trať byla půlmaratonská s délkou 21 km v lese, kterou zvládl Heinz Hejduk v čase 1:33:47 a obsadil v kategorii 7. a celkově 9. místo z 50 účastníků. Trať s délkou 11 km zaběhl Josef Kvita v čase 1:09:10 a obsadil 49. místo ze 61 běžců. Nordic walking trat‘ na 11 km zvládl Petr Navara za 1:36:04 a obsadil v celkovém pořadí 26. místo ze 43 účastníků. A zlatou medaili dovezl Jiří Kramoliš, který ovládl závod na 5 km v čase 0:20:50.

Závod se nám všem líbil i přes deštivé počasí a naše výkony nám zajistily pozvání na další ročník, takže za rok se těšíme na shledanou. Poděkování patří městu Kopřivnici a zástupcům partnerského města Myszkow.