Bordovický trail

1.6.2024 se v obci Bordovice konal již 2.ročník Bordovického trailu. Jedná se o čistokrevný trailový závod, který je veden podhůřím Velkého Javorníku. Letos si pořadatelé připravili 2 závodní tratě 1.hobby o délce 8km a 2. hlavní o délce 12km. Trať hlavního závodu je vedená po loukách a částečně po turistických značkách, vrstevnici vedoucí z Veřovic do Frenštátu pod Radhoštěm s převýšením téměř 500 m. Letos to bylo opravdu výživné neboť celé ráno propršelo, takže různě po trase byly bahnité úseky, které dobře prověřily vybavení běžců a bez čistokrevných trailovek měli běžci problémy s uklouznutím či jinými překážkami na trati. Ale co je hlavní, na start závodu nás přivítalo slunce a ikdyž se čas startu z důvodu projetí vlaku – z hlediska bezpečnosti posunul , tak to nikomu nevadilo, protože pak už po dobu celého závodu i po něm bylo krásné slunné a teplé počasí. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 84 závodníků  – 66 běžců absolvovalo trať 12km a 18 běžců trať 8km.

Můj pohled na závod: velmi krásný závod, dobře zorganizován s pěkným zajištěním občerstvení, milých setkání s přáteli, vyžití pro děti. Součástí hlavních závodů byly i běžecké závody pro naše nejmenší. Nejmenší děti si mohly zaskákat na skákacím hradě či si zahrát fotbal na hřišti. Při startu vládla klasická nervózní předzávodní atmosféra,  která ale vždy přispívá k tomu, že se běžci naladí na výkon a odstartují v tom správném drivu. No a pak už to vypuklo, čekalo nás nejprve mírné stoupání přes louku , přeběh kritického úseku přejezd vlaku a po té mírné klesání opět loukami směr Velký Javorník. Trať vedla po cestách, necestách, střídalo se  stoupání a seběhy kde bylo místy bahno, kořeny, překážky. Trať byla dobře značená,  nicméně se mi v závěrečném seběhu nějak popletly cesty a radši jsem čekala cca 30s na dalšího běžce,  ať vím kudy mám běžet, no hrůza, to je postrach všech běžců zabloudit na trase. To jsem si pak sama na sebe krásně zanadávala v cíli, ale nevadí , nic mi neuteklo, hlavně že jsme všichni doběhli zdraví a spokojení se svými výkony. A kdo chce svůj výkon zlepšit,  musí trénovat, jinak to holt v tomto sportu nejde 😊.

 

A jak jsme si vedli:

 

 

 A teď něco z historie obce Bordovice:

vznik obce Bordovice nelze jednoznačně určit a její vznik je předpokládán ve 13. století našeho letopočtu. Obecně převládá domněnka, že obec vznikla na pozemcích po vyklučení lesa na Hukvaldském panství. Svolení k výstavbě měl dostat jistý Burda, od jehož jména se patrně odvozuje název obce.

Poprvé se obec připomíná v r. 1584. Osud obce je úzce spjat s Hukvaldským panstvím. 

 

A nyní už závěrečná fota:

před startem 😊

Výsledné …

V závodě 😊

Autor: Soňa Petrová

 

2.6.2024

Označeno v Atletika dospělí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Dopiště správnou hodnotu *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Facebook
AK EZ Kopřivnice