Běžecký příběh zkropený kapkami deště

Běh Velkými Albrechticemi  1.6.2016

Nastalo  období dešťů. Aby toho nebylo málo tak se místy proženou přívalové srážky a nedaleko od nás si bouřka občas ,,zahraje bowling.“ Po příjezdu do Velkých Albrechtic se zdálo, že dešťová sprška se již přesunula o kousek dál, ale byla to jen chabá iluze. Těsně před startem závodu se opět spustil déšť. Tento fakt mě neodradil a rozhodl jsem se tasit svůj milovaný foťák. Ten mi to oplatil  krutou ranou.  Po  chvilce začal stávkovat. Proto o několik hodin později  jsem se pokusil doma  ,,vykouzlit“ z tmavých záběrů kloudné snímky…

DSC_0039

Po startu  se prodral na čelo závodního pole Tomáš Blaha (AK Kroměříž), kterého stíhal Pavel Dvořák (Biatlon Postějov). V druhém kole dolehla na něj krize, co využili  běžci za ním. Čerstvý veterán Tomáš Blaha, již si nenechal ujít vítězství a do cíle doběhl v čase 33:53. Druhý byl Jan Fousek (MK Seitl Ostrava) za 34:35. Třetí místo obsadil další veterán Marek Škapa (X-Air Ostrava) za 35:38.

V ženách dominovala Adéla Esentiérová ( Baláž Extreme Team Ostrava) za 39:24. Druhá doběhla s výrazným odstupem  Alena Kollegová (Cannicros Beskydy) za 42:14 před naši Darinou Krausovou za 44:24 (AK Emila Zátopka Kopřivnice) v čase 44:24.

Naši běžci se výrazně prosadili! Svědčí o tom tři vítězství v jednotlivých věkových kategoriích : + 60 Saša Neuwirth (41:19), +70 Jirka Bednařík(53:02) a +35 Darinka Krausová (44:24). Stříbro bral Petr Navara (53:31) a bronz Jirka Zátopek (40:25).

DSC_0106

Na závěr patří  poděkování organizátorovi této akce Standovi Bierskému, který musí v rámci přípravy této akce zvládnout řadu nástrah. Tradičně vysoká účast svědčí o zájmu běžců o tento závod.