Bežci pokořili královnu Moravskoslezských Beskyd

Běh na Lysou horu 30.7.2022

V sobotu 30.7.2022 uspořádal klub TJ Jakl Karviná již 37.ročník Běhu na Lysou horu.Jedná se o horský silniční běh o délce 8,4 km s převýšením něco málo přes 700 metrů. Start byl na Papežově, na odbočce asfaltové cesty na Lysou horu, s cílem těsně pod vysílačem pod majestátným vrcholem Moravskoslezských Beskyd.

Tohoto závodu se zúčastnilo pět členů Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, dva členové Pomalých šípů Kopřivnice, z toho moje manželka Marika nás přijela povzbudit na kole, přes nepříznivé počasí až na vrchol Lysé hory. Závod se konal chvílemi za mírného deště, při teplotě 17°C na startu. Na posledním 1,5 km již byla mlha a citelně chladněji.

V cíli bylo klasifikováno 85 běžců a běžkyň. Celkově mezi muži zvítězil Jiří Petr, časem 38:17, druhý skončil nestárnoucí Tomáš Blaha, časem 39:13, třetí Adam Szymanik, časem 39:23.

Mezi ženami celkově dominovala Lenka Jančaříková, časem 46:49, druhá byla Petra Pastorová, časem 47:44, třetí skončila Michaela Treglerová, časem 50:45.

Kompletní výsledky je možno shlédnout na stránkách Timechip.

Jak dopadli naši běžci:

David Hanke – čas 47:59, byl  druhý  ve své kategorii. Před ním doběhl Jiří Žák s časem o 3,5 minuty lepším. Celkově byl David jedenadvacátý.

Anna Slívová – čas 51:04 v kategorii juniorek první místo. Celkově obsadila mezi ženami  čtvrtou pozici.  V hodnocení Mistrovství Moravy a Slezska v běhu do vrchu, Anička zvítězila v kategorii juniorek a v pořadí žen byla druhá. Po doběhu mi řekla: „ Závod se mi běžel průměrně. Úplně to v nohách nebylo. Běželo se mi ztěžka, ale i přesto jsem dokázala do cíle doběhnout docela v pohodě. Holt ne vždycky to jede jako po másle. A právě to dělá  náš sport zajímavějším.“

Martina Mazáčová – čas 52:37, v kategorii doběhla třetí.  V celkovém pořadí  obsadila Martina hezké  sedmé místo.  Před ní byla Petra Pastorová, za vítěznou  Lenkou Jančaříkovou.

Darina Krausová – čas 55:42  obsadila  čtvrté místo ve své kategorii, mezi ženami byla desátá., Darča se k běhu vyjádřila, že to byl náročný závod, který prověřil síly všech účastníků  běhu.

Pepík Kvita – čas 1:01:55, obsadil  čtvrté místo ve veteránské  kategorii nad 70 let, která  byla nabitá výbornými vrchaři.

Člen Pomalých šípů Kopřivnice Pavel Slíva doběhl v čase 1:01.

Závěrem chci konstatovat, že se jednalo o pěkný závod s kvalitní konkurencí a že členové našeho klubu dosáhli výborných výsledků a tím úspěšně reprezentovali Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, za což jim patří veliké díky.