„Běhej lesy“ – Bílá

Seriál závodů Běhej lesy po několika českých lokacích zavítal 6.8.2022 i na Moravu,  do Ski areálu v Bílé.  Stejně jako na ostatních závodech seriálu byly vytyčeny tratě o různých délkách, od 100m do 1 km u  dětských závodů, přes nezávodní 5 km okruh až po hlavní trasy 11 a 19 km. Specialitou zastávky v  Bílé je intervalový start, kde běžce na začátek trati vyveze lanovka a také kategorie tandemů – muž a žena (bez ohledu na věk), každý běží jinou délku trasy (11km + 19 km) a časy se následně sečtou.

Z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice se zúčastnili tohoto závodu 4 dospělí běžci, 2 žákyně a jeden člen Pomalých šípů Kopřivnice.

Na 11 kilometrové trati bojovali:

Marek Pop  doběhl v čase  50:55 , v nabité kategorii mužů do 39 let obsadil 18. místo a celkově v mužích 26. místo. Marek se k tomuto závodu vyjádřil: Závod se mi vcelku vydařil. Konkurence byla obrovská a hodně kvalitní. A tak čas okolo 50 minut stačil na 26. místo. V loňských ročnících stačil takový čas i na první patnáctku. Kontroloval jsem seběhy, aby nedošlo ke zranění. Tyto závody jsou totiž příprava na hlavní cíl letošní sezóny a to je Beskydská 7.

Martina Mazáčová  zvládla trať za 52:52 o více než 6 minut rychleji než v loňském roce.

Svoji věkovou kategorii ženy 40-49 let s přehledem vyhrála, v celkovém pořadí žen skončila čtvrtá, jen o 4 sekundy za bronzovým stupínkem.

Martina M: Běhej lesy Bílá je krásný trailový závod, kam jezdím už pár let. Mám ráda trasy, kde si to nejdříve člověk odmaká do kopce a pak je krásný seběh (nejlépe terénem jako z velké části na Bílé). Postupně se snažím ubírat vteřinky až minuty na trati 😊. Letos jsem „zastupovala“ zraněnou parťačku i v tandemu, o to větší to pro mne byla motivace.

Na 19 kilometrovou vzdálenost se za AKEZ vydali:

David Hanke, který  dokončil tuto vzdálenost za 1:29:25, svou věkovou kategorii muži 50-59 let přesvědčivě vyhrál a celkově mezi muži skončil na krásném 20. místě. Oproti loňskému času na totožné trati došlo ke zlepšení o 8 a půl  minuty 😊.

David H.: „Cením si svého výborného času, o kterém rozhodl první těžký seběh v terénu po 6-ti kilometrech a pak i všechny další seběhy s maximálním nasazením. Do cíle mne hnala snaha uspět v tandemové soutěži“.

David Mikala proběhl tratí za 1:30:31, v kategorii muži 40-49 let  vybojoval 10. místo, celkově 23. místo. David velmi dobře zvládl premiéru na tomto ne úplně jednoduchém trailovém závodě i přes drobné zdravotní problémy na posledních 3 kilometrech i s tím, že neznal záludnost této tratě.

David k závodu podotkl: Nádherné prostředí beskydských vrcholů, skvělá organizace a pro běžce příjemné počasí, kdy se po deštivém ránu teplota ustálila na 16°C. Jsem rád za další úspěšný víkend pro AKEZ Kopřivnice.

Pepa Orság (Pomalé šípy Kopřivnice) doběhl 19-ti kilometrovou distanc za 1:58:26 o více než 13 minut rychleji než loni 😊, v kategorii muži 50-59 let obsadil 17.místo a celkově mu mezi muži patří 198. příčka. Ten tento závod okomentoval takto: Můj cíl byl čas pod 2 hodiny, což se mi podařilo, takže spokojenost. Trasa pěkná, počasí pro běh přijatelné. Běželo se mi dobře, menší krize zdravotní byla mezi 5-7 km. Dobře se mi běželo i stoupání kolem 9 kilometru. Měl jsem respekt z 5-tu kilometrového seběhu, tam jsem se snažil dohnat ztrátu. Závěrečný ůsek v lese mezi stromy byl trochu odpočinkový, abych mohl v úplném závěru za aplausu diváku běžet jako vždy naplno.

Tandemová soutěž byla hodně zajímavá. Rozestupy mezi dvojicemi byly minimální, hodně rozhodovalo složení týmu. Dvojice  reprezentující náš klub AKEZ Kopřivnice – Martina Mazáčová (11 km) a David Hanke (19 km) se součtem  časů 2:22:17 propracovala až na výborné a perně vybojované 3. místo. Toto umístění  je to o to cennější, že naše dvojice dokázala porazit o mnoho let mladší a běžecky velmi kvalitní tandemy.

Dětské závody

Viktorie Kelnarová si s obtížnou kopcovitou tratí o délce 1 km poradila  za 3:56. Za tento výkon si odvezla bronzovou pozici na stupních vítězů.

Klára Máchová na trati podala výkon 4:01 a jen těsně ji minuly stupně vítězů. Odvezla si pěkné 5.místo.

Dejvh

Jeden komentář “„Běhej lesy“ – Bílá
  1. Kuba napsal:

Gratuluji všem k předvedeným výkonům. Ještě musím zmínit, že na celkově 2. místě skončil Vašek Bitala, náš dlouholetý člen a skvělý běžec, který v 45 letech vyhrál kategorii 40 – 49 let časem 1:16:35 a opět prohání mladíky. Za celkovým vítězem doběhl jen 1:31 min., což příště určitě vylepší! 🙂

• David Hanke napsal:

Ano, předvedl výborný výkon. Řekl bych, že skoro nic neztratil ze své výkonnosti. A to trénuje cca 3 měsíce. Takový čas odpovídá mnohem mladším běžcům.