Naše obojživelnice Darinka, vydolovala v náročném závodě stříbro

Valachy man  5.-6.8.2022

Dvoudenní akce, zasazená v nádherné přírodě, s nabídkou zajímavých tras nejen pro ostřílené  sportovce, ale i pro děti, přilákala na 930 závodníků s mezinárodní účastí.Téměř dvě desítky odvážlivců  využilo možnost účasti na pátečním krátkém triatlonu ( 250 m plavání, 12 km kolo, 3,6 km  běh)  a  v sobotním hlavním závodě ( 350 m plavání, 16 km horské kolo,, 4,5 km  běh). Mezi nimi byla i naše Darinka Krausová.

 Vítězem tohoto tradičního triatlonového závodu Valachy man se stal Radim Grebík, který absolvoval počtvrté počtvrté zvítězil  v tomto závodě,  v čase 1:04:39. Po doběhu řekl: „ V tomto závodě, bylo vždy pro mne náročnější kolo,  ale letos mi dal nejvíc zabrat běh. Je to moje srdcovka, která je jedinečná  prostředím a atmosférou.“ Svou přítomností a navíc i skvělým výsledkem překvapil biker a olympijský vítěz v cross country Jaroslav Kulhavý, jenž obsadil čtvrtou příčku. 

Náš Jirka Kozubík (AK EZK) se mi svěřil ze svými dojmy: „Pro mě to byl první triatlonový závod v životě. Jelikož nejsem dobrý plavec, v této  části hodně ztratil (248. místo). Po 1.depu  následovalo kolo, které mně bavilo. Předjel jsem asi 27 závodníků a tento úsek jsem absolvoval na 50. místě. Závěrečná  běžecká trasa vedla po místní cyklostezce. Absolvoval jsem  jsem ji ve 23. čase. Celkově jsem se umístil na 59.místě z 276 startujících na krátké páteční trase. Premiéru jsem si užil a příští rok se tady určitě opět objevím .“

Mezi ženami dominovala Helena Kotopulu. Byla nejlepší nejen v pátečním krátkém triatlonu, ale navíc i v sobotním hlavním závodě ve kterém zvítězila. časem  1:26:21.  „Na Valachy manovi jsem byla už víckrát, ale většinou jen jako fandící doprovod synů. Vždy se mi termínově kryl se Slovakmanem, který byl ale letos zrušený, tak mi to konečně vyšlo. Měla jsem trochu obavu, po dešti to klouzalo a já nemám dobrou techniku sjezdu na kole, ale nakonec to bylo bez problémů a na běhu už to šlo samo,“ svěřila se Helena Kotopulu. 

Naše Darinka Krausová v barvách Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, v pátečním  krátkém triatlonu obsadila nádherné druhé místo, za favoritkou  Helenou Kotopulu  a další den byla čtvrtá v hlavním závodě.  V sobotu již v nohách cítila únavu, která ji přípravila o lepší výsledek.

Co říct na závěr? Obdivuji borce, kteří se věnují tomuto sportu Je to pořádná porce adrenalinu. Věřím, že se v příštím roce se zde objeví ještě víc nadšenců z našeho  AK EZK. Ahoj za rok na Valachy man!

Jiří Harašta

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Jeden komentář “Naše obojživelnice Darinka, vydolovala v náročném závodě stříbro
  1. Martina M. napsal:

    Veliká gratulace Darince 🌟
    Dari jsi nejlepšííí 👍🏻

  2. David Hanke napsal:

    Darčo, gratuluji ke krásnému výsledku. Jsi výborná
    A Jirkovi Kozubikovi gratulace k prvnímu triatlonu v životě, že ho zvládl s velmi peknym umistenim.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice