3. ročník Biatlonového závodu svobody – Zubří

V Zubřím, v areálu Březovec se uskutečnil 3. ročník výše uvedeného závodu. Jedná se o trailový závod na 5 okruhů, jeden okruh má cca 1 km. Závod je proložen 4 střeleckými položkami – první 2 položky jsou vestoje, další 2 položky vleže.  Profil je velmi členitý (střídají se krátké výběhy s krátkými seběhy a to se několikrát opakuje během jednoho kola. Část závodu se běží po motokrosové trati.

Protože se ve stejný den konal běh Novojičínským parkem, závodu se z našeho klubu zúčastnili pouze 3 zástupci – David Hanke a Martina Mazáčová – dospělácký závod, Michal Mazáč – dětský závod a jeden Šíp, ale ne pomalý, Jirka Grill, a také fotografka a supportka Marča.

Startovalo se v minutových intervalech podle abecedního pořadí dle příjmení.

V letošním roce byl terén hodně rozbahněný. Chvílemi  se závodníci bořili centimetry do bláta, k tomu vyjeté koryta od motorek, běh na klouzavém blátě napříč celkem prudkým svahem, ostré zatáčky plné bahýnka. Nesmírně těžký závod.

David měl střelecké položky 3-2-0-1, takže celkem  6 chyb z 20. Závod dokončil v čase 34:04 min., celkově na 9. místě, v kategorii skončil na krásném 2. místě.

Marťa měla střelecké položky 4-1-0-1, závod dokončila v čase 35:13, celkově skončila 12., závod žen suverénně 1.místo a v kategorii rovněž s přehledem vyhrála.

Míša měl střelecké položky 1-0, závod (1,2 km) dokončil v čase 9:29 jako absolutně nejrychlejší dětský závodník, kategorii chlapci 10-12 let vyhrál.

David Hanke:

Běhám od roku 2006, ale těžší závod, co se týče terénu,  jsem v životě neběžel a nešel. Pro mě jako silničáře a především tempaře to byla úplně nová zkušenost. Ale jsem za ní moc rád a určitě závody tohoto typu si zopakuji.

Marťa Mazáčová:

Oproti loňskému ročníku letos nesrovnatelně těžší trať, což mi nevadilo, spíše jsem trošku bojovala se střelbou. Po první stojce to vypadalo na pěkný průšvih, ale ztrátu jsem dohnala na trati a další 3 střelby už byly více v klidu 😊. Zuberský biatlon je hodně specifický a je to takové velké zpestření běžecké sezóny 😊

Míša Mazáč:

Závod byl mega dobrý, moc jsem se na něj těšil a nejvíc se mi líbilo bahýnko 😊

Jirka Grill:

Z mého pohledu je Biatlonový závod svobody příjemné zpestření jinak monotónních běžeckých závodů. Trať je sice náročná, po dešti ještě více, ale střelba z biatlonových pušek mezi jednotlivými koly dává šanci srovnat výkonnostní rozdíly. Značení trasy bylo přehledné, zázemí perfektní, takže velký dík pořadatelům.