Fantastické stříbro družstva dorostenek na Mistrovství ČR v Plzni

Fantastické stříbro dokázal vybojovat kopřivnický tým dorostenek na Mistrovství ČR družstev, jež hostila v neděli 25. 9. 2022 Plzeň. Po vítězství na Mistrovství Moravy a Slezska to byl sen, který se podařilo proměnit v realitu díky skvělému nasazení celého družstva jak kmenových, tak hostujících závodnic. Jasně favorizovaná Plzeň brala zlato ziskem 248 bodů, Kopřivnice stříbro za 164 bodů a Dukla Praha bronz ze 131 bodů. Pro klub je to zatím největší týmový úspěch v historii!

Stříbrné medaile byly opravdu dílem celého kolektivu. Z 22 závodnic, které zasáhly do boje, jich bodovým ziskem na konto družstvo přispělo 18, což je opravdu skvělé číslo! Nejvíce se dařilo Emě Feilhauerové, která zvítězila v běhu na 800 m (2:16,95 min.), těsně druhá doběhla na třístovce překážek (43,25 s) a šestá na stovce překážek (14,65 s). Celkem tak pro tým nasbírala 25 bodů a radovat se mohla i ze dvou klubových rekordů (800 m a 300 m př.). Takřka stejně úspěšná byla i Adéla Tkáčová, která brala druhé místo v běhu na 100 m ve vylepšeném osobním a klubovém rekordu 12,03 s, třetí skončila ve skoku dalekém (567 cm) a čtvrtá v běhu na 200 m (25,61 s). Celkem tak získala 24 bodů. Velmi úspěšná byla i Patricie Pešlová, pátá v běhu na 100 m překážek díky osobnímu rekordu 14,60 s, šestá v běhu na 300 m překážek v dalším osobním rekordu 45,69 s a třetí se štafetou 4×100 m, která doběhla ve složení Pešlová, Bělunková, Chalupová a Huňková třetí v čase 49,36 s. Celkem nasbírala třináct bodů. Z dalších výkonů určitě stojí za to vyzdvihnout parádních 564 cm v dálce Aničky Chalupové, která překonala žákovský klubový rekord a vybojovala páté místo, a také obrovské osobáky Amálky Hanzelkové v chůzi na 3000 m výkonem 18:10,22 min., který je zároveň novým klubovým rekordem, a Veroniky Kvitové na 1500 m (5:21,44 min.).

Moc všem blahopřejeme k mistrovské medaili, děkujeme závodnicím z Poruby, Hranic a Valašského Meziříčí za celosezónní spolupráci a ještě jednou děkujeme všem atletkám v našem dresu za skvělou reprezentaci Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice!

Kompletní bodování AKEZ Kopřivnice na Mistrovství ČR družstev (Plzeň, 25. 9. 2022): Ema Feilhauerová 25 b., Adéla Tkáčová 24 b., Patricie Pešlová 13 b., N. Válková 11,25 b., S. Šenkeříková 10,25 b., E. Vavrečková 8,25 b., L. Šenkeříková 9,5 b., V. Křížková 8,5 b., A. Hanzelková 8 b., A. M. Chalupová 8 b., G. Březná 7,25 b., A. Slívová 7 b., V. Kvitová 7 b., M. Bělunková 6 b., S. Světlíková 5 b., B. Odstrčilová 3 b., A. Huňková 2,5 b., Z. Boková 0,5 b. , L. Vrbancová, A. Popová, S. Maierová, J. Ježová.