BĚH NOVOJIČÍNSKÝM PARKEM

Za hezkého počasí se ve státní svátek dne 28.9.2022 uskutečnil již 16. ročník “ Běhu novojičínskym parkem.“

Akce se zúčastnilo rekordních 236 dětí a 84 dospělých ze širokého okolí. Závodilo se ve 16 dětských a ve 8 dospěláckych kategoriích.Děti závodili na okruzích v parku Smetanovy sady,  startérem všech dětských kategorií byl pan starosta Mgr.Stanislav Kopecký.

Junioři a ženy běželi k vodní nádrži Čerťák a muži na Kojetín a zpět. Nejrychlejší ženou byla Iveta Rašková z USK Praha v čase 23.38min a nejrychlejším mužem byl Tomáš Bláha z AK ASICS Kroměříž v čase 33.34min.

Součásti akce byl i doprovodní program, který zajistilo SVČ Fokus, největší atrakcí byla horolezecká stěna s instruktory a skákací hrad.

Po vyhlášení výsledků v zahradní restauraci Slunce byla k poslechu dechová hudba „Starojičané“

Akci finančně podpořilo město Nový Jičín, atletický oddíl v Novém Jičíně, OS ČLK a Srdcovka Příbor s.r.o. Sportovní akce se moc vydařila a my se už teď tešíme na další ročník.“