Žoržovy hrby a Běh na Svatý Hostýn

Dne 15. 8. 2020 uspořádal náš klub v areálu stadionu Emila Zátopka v Kopřivnici 1. ročník krosu Žoržovy hrby. 1 okruh měřil 900 m a vedl po travnatých plochách včetně prudkých výběhů a seběhů a technických zatáček. Muži běželi 6 a ženy 4 okruhy. Vzhledem k prázdninovému termínu a pravděpodobně i náročnosti trasy se na start postavilo pouze 25 závodníků. Spoluorganizátor závodu Kuba Ambros tentokrát nestartoval, aby osobně dohlédl na to, že vše proběhne bez chyby. Nicméně kvalitě závodu to neubralo. Už po startu se na čele utvořila dvojice Dobiáš/Vinklárek (oba AKEZ), která se postupně ve 2. kole roztrhala a slušně běhající Ondra Dobiáš postupně navyšoval vedení. První místo uhájil a celkově, i v kategorii mužů A zvítězil v čase 20:15. I další stupně vítězů v nejmladší kategorii mužů patřili členům pořádajícího oddílu, když na 2. místě doběhl zmíněný Milan Vinklárek (20:47) a 3. skončil David Mikala (21:28). Mezi ženami zvítězila Veronika Srníčková z Veřovic (15:17), na 2. místě doběhla Magdaléna Drastichová z Ostravy (15:32) a 3. pak Helena Kovařčíková z Poličné (16:05). Pomyslné stupně vítězů pak z domácího oddílu patřily ještě Jiřímu Linhartovi (2. MB – 22:28), Pepíkovi Kvitovi (3. MD – 28:02) a Darině Krausové (3. ŽF – 16:55).

O týden později v sobotu jsem se poprvé postavil na startu Běhu na Svatý Hostýn. Trasa vede 5 km z Bystřice pod Hostýnem po silnici a terénem k rozhledně na poutním místě. Celkové převýšení je 422 m. Na závod jsem se vypravil díky Jirkovi Zátopkovi, který potřeboval řidiče 😉, a s jeho ženou, která dělala skvělou tetu Toníkovi. Na startu se za krásného letního počasí sešla konečně solidní moravská konkurence běžců do vrchu a celkem 165 závodníků. Po rozumně rozběhnutém začátku jsem se postupně z 5. místa dostal na 2. a jakmile se trasa zvedla, využil jsem své síly, náskok postupně navýšil a udržel do cíle. I 2. místo může být důvodem k radosti. Celkovým vítězem se stal pracující „poloprofesionál“ Lukáš Kučera.